Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

Pińczowski klimacik, czyli namaluj wiersz

Przeczytaj, namaluj, zostań jednym z artystów domowego pleneru malarskiego „Pińczowski klimacik”.  Zapraszamy dzieciaki do udziału w akcji plastycznej, której efektem będzie organizacja wystawy w ramach kolejnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Tym razem inspirujemy się wierszami autorstwa Adama Ochwanowskiego wydanymi  w książeczce dla dzieci „Zaszczep mnie bajką…”.

„Pińczowski klimacik” nawiązuje do ubiegłorocznego pleneru malarskiego „Pińczowskie klimaty”. Teraz, korzystając z ogromu wolnego czasu jaki dzieci mają w domach, zachęcamy by zabawiły się w małych artystów ilustrując 14 wierszyków autorstwa Adama Ochwanowskiego.  Stworzone przez uczestników akcji prace plastyczne pokażemy na wyjątkowej wystawie i wydamy w katalogu.

Akcja ma nie tylko pokazać plastyczną twórczość dziecięcą, ale i promować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.  Czytanie rozwija wyobraźnię, buduje kreatywność i jest jednym z największych darów jaki możemy teraz  dać sobie i swoim dzieciom.

Tu znajdziecie teksty bajek „Zaszczep mnie bajką…”

Niech będą Waszą inspiracją. Wybierzcie jeden lub kilka z nich i stwórzcie jego obraz w dowolnej formie plastycznej, według swojej, dziecięcej wyobraźni . Pamiętajcie, aby na odwrocie zaznaczać tytuł wiersza i podać swoje imię i nazwisko. Gdy minie czas kwarantanny zbierzemy Wasze prace i stworzymy z nich wspólnie wyjątkową wystawę.Do dzieła!

zapisy