Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

W dialogu - spotkanie online z Joanną Brodzik

 

Swój debiut na dużym ekranie zaliczyła w 1996 roku w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Jak wspomina po latach "miałam ogromne szczęście, bo zadebiutowałam w przepięknym filmie i mądrym towarzystwie. (...) Ten kapitał jest ze mną do dziś". Aktorka Joanna Brodzik będzie kolejnym gościem spotkania "w dialogu" realizowanym w ramach projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę". O tym jak wyglądała praca na planie u Andrzeja Barańskiego i swoich pierwszych krokach w zawodzie opowie w rozmowie z Weroniką Wawrzkowicz-Nasternak.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Joanna Brodzik
AKTORKA od ponad 20 lat związana z branżą filmową. Współpracowała między innymi z Romanem Polańskim, Jerzym Hoffmanem, Jackiem Borcuchem, Maciejem Dejczerem, Krzysztofem Langiem, Jerzym Bogajewiczem, Łukaszem Palkowskim, Michałem Rogalskim, Maciejem Kowalewskim, czy Adkiem Drabińskim.

Zagrała pierwszoplanowe role w serialach: „Kasia i Tomek”, „Magda M”, czy „Dom nad rozlewiskiem”, które wpisały się w fenomen polskiej telewizji (za sprawą kilku milionowej publiczności, która śledziła perypetie odgrywanych przez nią bohaterek). Znaczące role kobiet w które się wcieliła, pozwoliły aktorce na zbudowanie tożsamości medialnej. Dzięki czemu nieprzerwanie (od czasu debiutu) jest obecna w mediach.

Współpracuje z mediami na własnych zasadach przy jednoczesnym zachowaniu swojej niezależności.

Była nie tylko odtwórczynią powierzonych jej ról, lecz także autorką programów telewizyjnych. W telewizyjnej Dwójce można było zobaczyć jej autorski projekt „Dookoła siebie” oraz cykl „Ona czyli ja" w TVN Style. Oba projekty dotyczyły możliwości i sposobów rozwijania swojego potencjału. Autorka programu kulinarnego „Brodzik od kuchni” w TVP 1.

Dzieliła się z czytelniczkami przemyśleniami i poglądami pisząc cykle feletonów na łamach magazynów „Pani” oraz „Glamour”.

Jako PREZES FUNDACJI „Opiekunserca” łączy doświadczenie z sektora medialnego z przestrzenią społeczną i charytatywną, która jest jej szczególnie bliska. Dzięki czemu świadomie zarządza fundacją, odpowiada za jej strategię rozwoju oraz realizację działań na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Jako prezes fundacji współdziała z innymi instytucjami, organizacjami i osobami, dla osiągania i tym samym realizowania zadań fundacji. Za działania związane z fundacją „Opiekun serca” otrzymała statuetkę „Lwicy Biznesu” oraz „Gwiazdy Dobroczynności”.

Wciąż zdobywa wiedzę i kompetencje biznesowe, podczas aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach mogących rozwinąć jej potencjał. Uczestniczyła w:

- Polskim Kongresie Przedsiębiorczości (dyskusja dot społecznej odpowiedzialności biznesu),
- V Konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze (debata oksfordzka)
- Lubuskim Kongresie Kobiet
- Grupie TROP - Szkoła Trenerów Biznesu, Szkoła Coach’ów. Projekty Zmiany w Organizacjach

Joanna Honorata Brodzik. Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego. Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Urodzona 11 stycznia 1973 w Krośnie Odrzańskim.

 

 

 

 

 

zapisy