Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „STOPKLATKA. Szeroki kadr na kulturę” realizowanego w ramach programu edukacja kulturalna. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Spotkanie "w dialogu" - Joanna Brodzik

Swój debiut na dużym ekranie zaliczyła w 1996 roku w filmie "Dzień wielkiej ryby" Andrzeja Barańskiego. Jak wspomina po latach "miałam ogromne szczęście, bo zadebiutowałam w przepięknym filmie i mądrym towarzystwie. (...) Ten kapitał jest ze mną do dziś". Aktorka Joanna Brodzik będzie kolejnym gościem spotkania "w dialogu" realizowanym w ramach projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę". O tym jak wyglądała praca na planie u Andrzeja Barańskiego i swoich pierwszych krokach w zawodzie opowie w rozmowie z Weroniką Warzkowicz-Nasternak  5 czerwca o godz. 20:30.

 

 


 

 

Film to dążenie do prawdy i piękna

Krytycy nazywają go „poetą codzienności” a jego filmy „uśmiechniętą, osobną wyspą”. Andrzej Barański – pochodzący z Pińczowa reżyser - zajmuje dziś szczególne miejsce w polskiej kinematografii. W swoich filmach na pierwszym planie stawia prawdę i dążenie do piękna a sam Pińczów od lat stanowi jego twórczy adres. „Na życie, na sztukę patrzę poprzez pińczowską młodość”.

Cały wywiad znajdziecie tutaj >>>

 

 


 

 

 W dialogu. Rozmawiamy o kinie Andrzeja Barańskiego

Rafał Zawierucha, Bernadetta Machała-Krzemińska i Joanna Brodzik będą gośćmi cyklu spotkań „w dialogu” realizowanego w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”. Wspólnie z aktorami spróbujemy przybliżyć indywidualny styl filmów Andrzeja Barańskiego, wyjątkowość jego drogi twórczej i oryginalność świata ukazywanego na dużym ekranie, a także ich osobiste doświadczenia i wspomnienia z planu filmowego. Rozmowy z aktorami poprowadzi Weronika Wawrzkowicz – Nasternak a każda z nich zrealizowana będzie o formie online. Pierwszym rozmówcą „w dialogu” będzie Rafał Zawierucha, który jako aktor debiutował w filmie „Księstwo” Andrzeja Barańskiego.

 

więcej>>>

 

 

 


 

 

"STOPKLATKA. Szeroki kadr na kulturę"

W chwilowym odosobnieniu, ale jednak rozpoczęła się realizacja projektu "Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę". Dzięki wprowadzonym zmianom i modyfikacjom udało nam się przenieść część zaplanowanych w projekcie działań do przestrzeni wirtualnej. I tak, na pierwszy ogień poszła animacja poklatkowa.

O tym jak stworzyć swój własny plan filmowy, jak animować postaci i bawić się tworzeniem ruchomych obrazów - zobaczycie już wkrótce na filmie instruktażowym.
Kolejne warsztaty odbędą się już u naszych projektowych partnerów, gdy tylko będzie taka możliwość.

Te, jak i inne zaplanowane w naszym projekcie działania, łączy jedna - ważna dla nas postać - Andrzej Barański. Filmowy dorobek pińczowianina jest głównym mianownikiem dla cyklu spotkań i warsztatów, które mamy zamiar zrealizować.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Edukacja kulturalna".