Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

 

 

 

WY_tańcz_TO

 

„WY_tańcz_to” to skumulowany program edukacji tanecznej skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-19 lat z terenu gminy Pińczów. Na uczestników czeka cykl warsztatów z różnych technik tańca, wykłady na temat teorii i historii tańca. Uzupełnieniem zajęć warsztatowych będą spotkania z teatrem tańca na żywo. Projekt rozpocznie się od marca i potrwa do końca czerwca 2019. Finałem pracy młodych tancerzy będzie widowisko plenerowe tematycznie przybliżające zwyczaje sobótkowe.

Partnerami w projekcie: Zespół Szkół Nr 1 i Szkoła Podstawowa NR 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik, Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie.

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

 


 

Noc świętojańska

Trzeci miesiąc realizacji projektu "WY_tańcz_to" w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Ogrom emocji oddawanych przez taniec. Staramy się pokazywać na bieżąco fantastyczną pracę dzieciaków uczestniczących w projekcie, ale to finał będzie ich wielkim wydarzeniem. Nie możemy się doczekać.

 


 

Warsztaty tańca modern !!!

Maj będzie obfitował w nasze projektowe wydarzenia .

11 i 12 maja zapraszamy na warsztaty tańca modern. Poprowadzi je dla nas Joanna Piotrowicz - z wykształcenia i z wyboru licencjonowany instruktor tańca oraz sędzina Polskiej Federacji Tańca. Z tańcem związana od 4 roku życia – początkowo jako tancerz, a od 18 lat również jako trener. Obecnie choreograf w Akademii Tańca Reliese.
Specjalizuje się w jazzie oraz modernie.

Poniżej na grafice podajemy godziny zajęć dla dwóch grup wiekowych.

 

 

 


 

Lekcja 3. Balet.

 

Zajęcia z baletu były kolejnymi warsztatami w ramach projektu "WY_tańcz_to" realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Projekt jest kilkumiesięcznym programem edukacji tanecznej, podczas którego młodzi tancerze doświadczają sztuki tańca, w jego różnych stylach, uwrażliwiając się na ruch jako sposób wyrażania siebie.

"Taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze." - powiedział Sebastian Białobrzeski do uczestników warsztatów baletowych. - "Moim wychowankom zawsze przypominam słowa francuskiego tancerza i choreografa M. Bejarta, że tak samo ważne jest dla dziecka tańczyć, jak mówić, liczyć czy uczyć się geografii. Dzieci biorące udział w lekcjach baletu mają możliwość rozwoju fizycznego i artystycznego, doskonalą swoją sprawność oraz pamięć ruchową. Podczas zajęć uruchomiona zostaje dziecięca wyobraźnia, która inspiruje dzieci i wyzwala w nich twórcze działania." - dodaje.

Taniec ludowy, balet, taniec jazzowy, modern - każdy z nich pozwala uczestnikom pokazywać inne emocje w ruchu, poszukiwać własnych interpretacji. Dzieci i młodzież uczestniczący w projekcie nie tylko tańczą, ale i uczą się o sztuce tańca, przygotowują się do świadomego odbioru teatru tańca. To niezwykle istotny element programu "Myśl w ruchu" i naszego projektu. Kontakt z profesjonalną sceną, z uznanymi instruktorami i pedagogami pozwala spojrzeć na taniec jako artystyczne wyzwanie.

Projekt "WY_tańcz_to" realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu "Myśl w ruchu".

 

 

Fotorelację z zajęć  znajdziecie jak zawsze na naszym fanpage'u na Facebooku.

 


 

Warsztaty z tańca ludowego

 

Barwny, wesoły, z piskiem i z przytupem. Taniec ludowy - część naszej wspaniałej tradycji, element dziedzictwa narodowego - był kolejnym stylem tańca, który wzięli na warsztat uczestnicy projektu "Wy_tańcz_to". Dwa dni intensywnego treningu i odnajdywania mocy tańca ludowego ...a gdy dodać do niego piękne stroje, czerwone korale, bucik z obcasikiem to ... zerknijcie sami:)
Warsztaty tańca ludowego prowadzi Agnieszka Adamczyk.

 

 

Fotorelację z zajęć  znajdziecie na naszym fanpage'u na Facebooku.

 


 

"Alicja w Krainie Czarów"

Wszyscy rezerwujcie sobie czas w czwartek  9 maja od 16.30 na spektakl tańca, koloru i światła "Alicja w Krainie Czarów" w Kieleckim Teatrze Tańca.

wytanczto Alicja zaproszenie

 

 


 

Czas na taniec ludowy

Przypominamy! Już w piątek i sobotę (29 i 30 marca) widzimy się z młodszą grupą naszego projektu.
Tym razem na warsztat bierzemy TANIEC LUDOWY.
 Zajęcia poprowadzi Agnieszka Adamczyk - pedagog tańca ludowego i narodowego.Obecnie czynna tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Kielce, reprezentująca miasto oraz kraj na zagranicznych festiwalach ludowych oraz narodowych.

Pamiętajcie!!! Spotykamy się już w ten piątek o godzinie 17.00

wytancz to ludowy

 


 

WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Pozbawiony jest sztywnych zasad, kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, opowiada historię... Wprowadzenie do tańca współczesnego było pierwszym warsztatem projektu "WY_tańcz_to" realizowanego przez PSCK. Od piątku do niedzieli młodzi tancerze stawiali pierwsze taneczne kroki w projekcie otwierając pole wyobraźni, improwizując, odnajdując pasje wyrażania siebie poprzez ruch. Przewodnikiem po tańcu współczesnym był Michał Ośka.

taniec wspolczesny wytanczto

 

Fotorelacje z tych warsztatów znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u

 


 

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE

16 marca czeka nas edukacyjny wyjazd do Nowohuckiego Centrum Kultury na widowisko muzyczno - baletowe "Preludium Słowińskie"

Oto garść informacji o samym spektaklu: 
Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA DRUMS oraz grupy wokalnej STROJONE przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Projekt WY_tańcz_TO współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

preludium slowianskie

 


 

AKTUALNE LISTY UCZESTNIKÓW

 

lista mlodsza lista starsza

 


 

Harmonogram zajęć:

Taniec współczesny - instruktor Michał Ośka
01.03 - 16.00-20.00
02.03 - 10.00-14.00
03.03 - 10.00-14.00

Wyjazd do wyjazd do Nowohuckiego Centrum Kultury na widowisko muzyczno - baletowe "Preludium Słowińskie"
16.03 - 13.30-19.00

Taniec ludowy - instruktor Agnieszka Adamczyk
29.03 - 17.00-20.00
30.03 - 17.00-20.00

Balet - instruktor Sebastian Białobrzeski
05.04 - 16.00-20.00
06.04 - 10.00-14.00
07.04 - 10.00-14.00

Taniec ludowy - instruktor Agnieszka Adamczyk
12.04 - 17.00-20.00
13.04 - 17.00-20.00

Widowisko plenerowe - Noc Świętojańska
23.06 - 17.00-20.00