Klub Leśnych Odkrywców
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 13, październik 2020 12:41
- Odsłony: 625
Ile mierzy najwyższe drzewo świata? Ile osób musi złapać się za ręce aby objąć to największe z nich? Co to jest leśny Internet? Jak budować relacje z Naturą? Na te i wiele innych pytań poszukiwaliśmy dziś odpowiedzi w ramach zajęć Klubu Leśnych Odkrywców. W tajemniczy i fascynujący świat lasu wprowadzała nas Barbara Zamożniewicz
– pomysłodawczyni i promotorka Akademii Leśnego Zachwytu.
To kolejne działanie realizowane w ramach projektu „Sztuka z Natury” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Podczas warsztatów opowiadaliśmy o swoich leśnych „doświadczeniach”, pomysłach na fajne spędzanie czasu blisko Natury, zwracaliśmy uwagę na potrzebę szanowania i pielęgnowania zieleni wokół nas. Dzieciaki stworzyły własne plakaty reklamujące las uruchamiając przy tym niesamowite pokłady kreatywności.
„Las to wiele inspiracji, pomysłów i przemyśleń. Spędzanie czasu blisko Natury - z rodziną, dziećmi lub samotnie daje nam ogrom dobrej energii i jest najpiękniejszym prezentem jaki możemy sobie podarować. Takie projekty jak ten, w którym uczestniczycie są wielką wartością, bo pokazują, że las to nie tylko rosnące przy sobie drzewa. To piękny świat, którego jesteście częścią.” – przekonywała Barbara Zamożniewicz.
Po zakończonych warsztatach wspólnie odsłoniliśmy wystawę „Galeria Żywego Obrazu” jaka powstała w ramach projektu i zdobi jeden z korytarzy w centrum kultury. Warsztaty Klubu Leśnych Odkrywców są gotowym scenariuszem zajęć z przyrody, czy edukacji ekologicznej, które warto wykorzystywać w przedszkolach i szkołach. Kolejnym krokiem – są zajęcia w terenie, gdy tylko okoliczności na to pozwolą.
Projekt „Sztuka z Natury” dofinansowany został przez Fundację Santander Bank Polska S.A. w ramach programu „Tu mieszkam, Tu zmieniam EKO”.
#SztukaZnatury #TuMieszkamTuZmieniamEKO #santander #KlubLeśnychOdkrywców #naturalniewkulturze