Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

Muzyka filmowa i dwóch wirtuozów gitary

Najpiękniejsze melodie stworzone przez polskich kompozytorów muzyki filmowej w magicznym, gitarowym wykonaniu. 25 czerwca, na klimatycznym wirydarzu pińczowskiego Belwederu, odbędzie się koncert w wykonaniu mistrzowskiego duetu: Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Artyści zaprezentują utwory z płyty „Celuloid - autorskiego projektu, w którym gitarzyści wzięli na warsztat utwory czołowych polskich kompozytorów filmowych. To pierwszy koncert z cyklu „Muzyka w przestrzeni” jaki odbędzie się w ramach realizowanego przez centrum kultury projektu „Nowa przestrzeń jazzu”.

Podczas koncertu usłyszymy utwory  Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełnią premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: Celuloid.

„Duet Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego to nagranie absolutnie niezwykłe. (…) To dwu gitarzystów, którym udało się stworzyć rodzaj pojedynczego instrumentu, muzycznego zespolenia osiągalnego dla największych mistrzów” – tak o płycie „Celuloid” pisano na łamach JazzPress.

Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 21:00 na wirydarzu pińczowskiego Belwederu. Bezpłatne wejściówki od jutra do odbioru w sekretariacie PSCK. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Nowa przestrzeń jazzu”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021.

 

Marek Napiórkowski 

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenaście razy nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK.

 

Artur Lesicki

Artur Lesicki to gitarzysta jazzowy i kompozytor. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem. 

 

zapisy