Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

"Zoom na Ponidzie" - wystawa fotografii na wirydarzu Belwederu

 

Ponad 30 zdjęć pokazujących w formacie makro wyjątkowość ponidziańskiej przyrody zobaczymy na wystawie fotografii „Zoom na Ponidzie” jaka odbędzie się w najbliższy czwartek – 4 sierpnia o godzinie 20:00 na wirydarzu Belwederu. Autorami zdjęć są uczestnicy warsztatów fotografii makro zrealizowanych przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Mikrokosmos kultury”. Wernisażowi zdjęć towarzyszyć będzie koncert „Inspiracje” w wykonaniu multiinstrumentalistki i wokalistki Oliwii Skrzypczyk.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane zdjęcia będące pokłosiem czerwcowych warsztatów makrofotografii, które prowadził Bartłomiej Nurczyński. Zdjęcia wydrukowane zostały w formie plansz wielkoformatowych i po wernisażu umieszczone zostaną czasowo w przestrzeni miejskiej Pińczowa. Uroczystemu wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie klimatyczny koncert „Inspiracje” w wykonaniu Oliwii Skrzypczyk.

Oliwia Skrzypczyk
Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Gra na altówce, skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Oliwia nagrywała muzykę do filmów oraz ubarwiała wiele projektów artystycznych w Polsce i za granicą. Współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej i międzynarodowej sceny, takimi jak m.in. Rod Stewart, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Michał Szpak, Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Varius Manx.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury i wszystkich uczestników warsztatów makrofotografii

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.


--------------------------------------------------------------------------
Działanie jest elementem projektu „Mikrokosmos kultury” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, który jest realizowany w ramach programu Edukacja kulturalna 2022, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.