Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu "JA w teatrze. Od uczestnika do krytyka" realizowanego w ramach programu "Kultura Dostępna". Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

A niech to gęś kopnie - czyli dorośli-dzieciom jeszcze raz

Noc. Las. A właściwie skraj lasu... Jesteśmy świadkami niecodziennej sceny - oto Lis... a obok niego cała zwierzęca gromadka i poszukująca sensu życia Gęś w roli głównej. Przed nami kolejna edycja teatralnej inicjatywy "dorośli - dzieciom". Będziecie świadkami bardzo zabawnych, ale i zapierających dech w piersiach wydarzeń z gatunku komedii niemalże… kryminalnej! Tym razem w wydaniu on-line, ale z jeszcze większą dawką teatru w teatrze. Premiera już wkrótce.

 

 

 

 


 

 

"Ja w Teatrze. Od uczestnika do krytyka zbliża się do finału

Powoli dobiega końca projekt "Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka" realizowany przez nasz dom kultury. Mimo wielu przeciwności z jakimi przyszło się nam borykać teatr zwycięża wszystko! Finałem projektu będzie spektakl dla najmłodszych realizowany w ramach inicjatywy "dorośli - dzieciom", który będzie naszym prezentem Mikołajkowym dla Was. Za nami warsztaty scenograficzne z Joanną Biskup-Brykczyńską, w trakcie intensywne próby z aktorką Teatru im. S. Żeromskiego z Kielc - Beatą Pszeniczną. Teatr daje nam wytchnienie i pozwala kreować świat samych dobrych emocji. Podzielimy się tym z Wami wkrótce... Tymczasem uchylamy mały rąbek tajemnicy.
Projekt "Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka" realizowany jest w ramach  programu "Kultura Dostępna". Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


 

 

 

Warsztaty scenograficzne z Joanną Biskup-Brykczyńską

 


 

 

Ruszamy z próbami do kolejnego spektaklu z cyklu dorośli - dzieciom

"Ten spokojny, na co dzień nie wyróżniający się niczym Kurnik jeszcze kilka godzin temu wrzał..."
Teatralna energia unosi się od piątku nad deskami sali kinowej PSCK zarażając kolejnych miłośników teatru. Spokojnie - z tym wirusem damy sobie radę. Dziś wystartowały warsztaty z aktorką Teatru Żeromskiego z Kielc - Beata Pszeniczna. Dorośli - dzieciom po raz kolejny przygotują coś wyjątkowego, zabawnego, kolorowego. Będą lecieć pióra, będziemy taplać się w sadzawce, będziemy szukać sensu na miarę gęsiego rozumu. Będzie się działo...

Finałowy spektakl - grudzień 2020.


 

 

Warsztaty teatralne dla rodziców

Wyjdź z roli widza i sam zostań aktorem! Teatralnych szaleństw w PSCK ciąg dalszy. Tym razem wchodzimy w całkowicie nową rolę - stawiamy kroki na scenie, improwizujemy, otwieramy się na nowe formy ekspresji. Już od 14 września startuje druga edycja warsztatów teatralnych "dorośli - dzieciom". Podobnie jak w ubiegłym roku wspólnie stworzymy wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienie dla naszych pociech, sami się przy tym dobrze bawiąc!

Warsztaty teatralne rozpoczną się 14 września i potrwają do końca listopada. Zakończy je wystawienie przedstawienia z okazji Mikołaja dla dzieci. Fantastyczna wiadomość jest taka, że w świat teatralnego szaleństwa wejdziemy z niezwykłą osobą, zarażająca pasją i uśmiechem Beatą Pszeniczna - aktorką teatralną, zawodowo związaną z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach.

Na naszych warsztatach teatralnych stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, bo wierzymy że to właśnie ona otwiera nas na spontaniczne działania i zachęca do poszukiwania własnej autentyczności i nowych form ekspresji. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w poniedziałki. Pierwsze spotkanie za tydzień o godz. 16:30.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "JA w teatrze. Od uczestnika do krytyka" i są bezpłatne dla uczestników. Zapisy w sekretariacie PSCK pod numerem tel. 41 3572424.

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 


 

 

Umrzeć ze śmiechu na scenie PSCK

Okazji do śmiechu i dobrej zabawy nie zabrakło. Przebojowa sztuka Teatru TeTaTeT "Umrzeć ze śmiechu" Paula Elliott'a w reżyserii Mirosława Bielińskiego dała nam wiele powodów do śmiechu i uśmiechu po raz kolejny udowadniając, że teatr jest "magiczną odskocznią od codzienności".

Tematem sztuki był wieczór trzech dojrzałych dam, które spotykają się na brydża. Moment, w jakim je poznajemy, jest szczególny - właśnie wróciły z pogrzebu przyjaciółki Mary, jednej z uczestniczek cotygodniowej gry. Okoliczności, w jakich się znajdują, są smutne z początku, jednak wszystko zmienia się w momencie, gdy jedna z dam - Millie (w tej roli doskonała Ewa Pająk) przychodzi na spotkanie z urną wypełnioną prochami zmarłej przyjaciółki. Od tego momentu rozpoczyna się cykl nieoczekiwanych zdarzeń, po których już nic nie jest takie samo.

Dziękujemy rewelacyjnej pińczowskiej publiczności, która po raz kolejny stworzyła świetną atmosferę.

Spektakl wystawiony został w ramach projektu "Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

 

Recenzje spektaklu - plik do pobrania

  

 

Pińczów. Z teatrem na biwaku.

Kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. Dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie idealnie wpisujący się w wakacyjny klimat. Za nami fantastyczny wieczór w teatrze „pod chmurką” na wirydarzu pińczowskiego Belwederu. Przed pińczowską publicznością wystąpiła Paulina Napora, Małgorzata Maślanka i Paweł Okraska w teatralnej komedii w stylu Woodego Allena - „Biwakowe Lowe”. 

Czytaj cały artykuł>>>

 

Recenzja spektaklu - plik do pobrania

 

 

 

 

 


 

 

Teatralna uczta ...do syta

Piątkowe spotkanie w murach pińczowskiego Belwederu zbliża się wielkimi krokami.Spektakl rozpoczyna sie o godz. 19.00.
Drodzy widzowie przypominamy o wcześniejszym przybyciu do Centrum Kultury oraz możliwości pobrania oświadczenia i przyniesieniu wypełnionego druku linki do pobrania https://tiny.pl/71gmd lub https://tiny.pl/71gmj

Bezpośrednio po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorką, pińczowianką Pauliną Naporą, która opowie o swojej drodze: do teatru i w teatrze. Już dziś zachęcamy do udziału w tej rozmowie.

Widzów, którzy zechcą podzielić się z nami swoimi przeżyciami, przemyśleniami, opiniami o sztuce zapraszamy do wejścia w rolę krytyka teatralnego.

Cały artykuł znajdziecie tutaj>>>

 

 


 

Umrzeć ze śmiechu" Teatru TeTaTeT w ramach Teatru pod Chmurką

Potrzebujesz uśmiechu i śmiechu? Tęsknisz za teatrem? Mamy dla Ciebie świetną propozycję. 28 sierpnia zapraszamy na spektakl "Umrzeć ze śmiechu" w wykonaniu aktorów kieleckiego teatru TeTaTet. Amerykańska farsa Paula Elliotta w reżyserii Mirosława Bielińskiego wzbudzała już salwy śmiechu i gromkie oklaski w Kielcach. Teraz ta sama teatralna magia dostępna będzie dla pińczowian w ramach wakacyjnego "teatru pod chmurką". Cały artykuł znajdziecie tutaj>>>

cały artykuł>>>


 

 

 Biwakowe lowe – wakacyjna komedia w „Teatrze pod chmurką”

Kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. 21 sierpnia na wirydarzu Belwederu odbędzie się pierwszy z zapowiadanych spektakli teatralnych „pod chmurką” odbywających się w ramach projektu PSCK „Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka”.  Świetny dramatopisarski debiut Marty Marzęckiej-Wiśniewskiej, aktorki Teatru Żelaznego to znakomita, wartka  komedia o dążeniu do szczęścia,  miłości w różnych jej odsłonach oraz  naszych codziennych śmiesznostkach i słabostkach.  W roli głównej zobaczymy pińczowiankę Paulinę Naporę.

więcej>>>

 

 


 

 

Teatr pod chmurką

 Tęsknicie za teatrem? My bardzo, a teatr tęskni za Wami! Jedno jest pewne - po tak długiej wzajemnej tęsknocie spotkamy się z wielką radością. A skoro o spotkaniach mowa to mamy same dobre wiadomości.

Tcf Teatr Ciut Frapujący pozdrawia wszystkich stęsknionych i donosi, że próby do spektaklu "Rozmowy przy wycinaniu lasu" trwają w najlepsze. Spektakle odbędą się we wrześniu, z zachowaniem wszystkich nowych wymogów sanitarnych. Zakupione bilety mają ważność a o przebukowaniu ich na konkretne daty i godziny powiadomimy niezwłocznie po dopięciu nowego kalendarza.

Cały artykuł najdziecie tutaj

 

 

    Nabór na warsztaty teatralne

 JEŚLI… teatr jest Twoją pasją i chcesz:

- stać się jego współtwórcą, a nie tylko odbiorcą
- przełamać nieśmiałość
- pogłębić świadomość ciała
- popracować nad emisją głosu i dykcją
- rozbudzić wyobraźnię i poprawić koncentrację
- zmierzyć się z interpretacją tekstu oraz budowaniem roli
- współtworzyć spektakl, który zostanie pokazany na scenie PSCK
… mamy coś dla CIEBIE. więcej>>>