Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu  „J@zzowa improwizacja w sieci” realizowanego w ramach "Kultura w sieci". Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

 Kultura w sieci - J@zzowe improwizacje

W listopadzie zakończyła się realizacja projektu  „J@zzowa improwizacja w sieci” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Wirtualne warsztaty wokalne i gitarowe połączyły we wspólnym rozwijaniu działaniu i rozwijaniu pasji uczestników z całej Polski, którzy pod kierunkiem cenionych pedagogów wzięli udział w indywidualnym programie zajęć.  Zapraszamy do posłuchania utworów jakie wspólnie stworzyli uczestnicy „J@zzowej improwizacji w sieci” więcej>>>

 


 

 

 Warsztaty mistrzowskie z  Szymonem Miką

Jego talent Mike Stern sklasyfikował słowami: zachwycający gitarzysta! Szymon MIKA - zwycięzca pierwszej edycji prestiżowego konkursu gitarowego im. Jarka Śmietany, zdobywca Grand Prix w kategorii „Indywidualność jazzowa” na festiwalu Jazz nad Odrą poprowadzi warsztaty gitarowe w ramach projektu pińczowskiego centrum kultury „J@zzowa improwizacja w sieci”. To niebywała okazja, by uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez jednego z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.

Bezpłatne warsztaty gitarowe z Szymonem Miką odbędą się w ramach projektu „J@zzowa improwizacja w sieci”, który dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Skierowane są do osób grających na gitarze akustycznej, klasycznej lub elektrycznej posiadających podstawową wiedzę ogólnomuzyczną oraz znajomość techniki grania na instrumencie na poziomie minimum średniozaawansowanym. Więcej informacji znajdziecie tutaj>>>

 

 

 


 

 

Z Agatą Kuliś wokalne improwizowanie w sieci

Uwolnij swój głos. Wyśpiewaj się. Improwizuj z nami Online. Ruszają zapisy na warsztaty wokalne realizowane w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „J@zzowe improwizowanie w sieci”. Do 4 września można zgłaszać chęć uczestnictwa w warsztatach, które poprowadzi Agata Kuliś - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Podczas warsztatów pracować będziemy indywidualnie nad 2 utworami, wspólnie zaimprowizujemy jeden z nich a efekt pracy zaprezentujemy online. Dzięki pozyskanemu wsparciu w ramach programu „Kultura w sieci” warsztaty są bezpłatne dla uczestników, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji znajdziecie tutaj>>>


 

 

Rozpoczęliśmy przygotowania do 16. Zaduszek Jazzowych

 Ze scenariuszem A i ze scenariuszem B rozpoczęliśmy przygotowania do 16. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Tradycja zaduszkowego grania w Pińczowie zostanie podtrzymana i jak co roku będzie okazją do pokazania piękna muzyki jazzowej w różnych jej odsłonach. Podobnie jak w latach poprzednich otworzymy Festiwalową scenę dla młodych adeptów muzyki jazzowej w ramach warsztatów gitarowych i wokalnych, które już od września realizowane będą w ramach naszego projektu "J@zzowe improwizowanie w sieci".

Program tegorocznych 16. Zaduszek Jazzowych już wkrótce pojawi się na dedykowanej naszemu festiwalowi nowej stronie internetowej.

Tymczasem z radością prezentujemy plakat tegorocznych Zaduszek wykonany przez Grzegorza Chorążka, który od kilku lat jest autorem naszych festiwalowych afiszy.

 

 


 

 

J@zzowe improwizacje w sieci

Znamy już kadrę instruktorów jacy realizować będą warsztaty w ramach projektu "J@zzowa improwizacja w sieci" Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wokalistka Agata Kuliś i czołowy gitarzysta młodego pokolenia Szymon Mika poprowadzą warsztaty w sieci.

Warsztaty to jedna z odsłon projektu, który realizuje PSCK. Dodatkowo powstanie także strona internetowa pińczowskich Zaduszek Jazzowych, która promować będzie wyjątkowy dorobek jazzowego grania w Pińczowie.

Wszystkie informacje na temat warsztatów znajdziecie tutaj >>>

 

 

 

 

 


 

 

 Kultura w sieci

Kolejny projekt Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury z ministerialnym dofinansowaniem. „J@zzowe improwizowanie w sieci” otrzymał grant w ramach sztandarowego i rekordowego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”, do którego aplikowało blisko 6000 podmiotów z całej Polski.  To już 5 projekt z dofinansowaniem dla PSCK w tym roku.

 Pełna informacja >>>