×

Pińczów Jazz Surise, czyli talenty wokalne na start

Już niecałe dwa tygodnie pozostało na zgłoszenia w konkursie wokalnym „Pińczów Jazz Sunrise”. To pierwsza edycja wydarzenia, którego celem jest odkrywanie talentów, otwieranie nowych możliwości dla wokalistów oraz promowanie polskiej sceny jazzowej. Wydarzenie jest jednym z elementów Zaduszek Jazzowych w Pińczowie, a nagroda główna wynosi  5000 zł. „Czekamy na Wasze piękne dźwięki.” – zachęca Anna Serafińska – Przewodnicząca jury.

Eliminacje do konkursu odbywają się na podstawie nagrań audio-video trzech utworów umieszczonych w serwisie YouTube-  zgodnie z instrukcja podaną w Regulaminie Konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 3 października. Zakwalifikowani do konkursu wykonawcy zaprezentują się podczas dwudniowych otwartych przesłuchań. Drugiego dnia jury ogłosi swój werdykt, a na scenie wystąpią laureaci konkursu.

Pula nagród dla zwycięzców wynosi 9000 zł: 1miejsce – 5000 zł, 2 miejsce – 2500 zł, 3 miejsce – 1500 zł. Laureaci powalczą o nagrody, ale i możliwość występu na Festiwalu w Pińczowie w 2022 roku. „Postanowiliśmy dać szansę także starszej śpiewającej młodzieży podwyższając limit wieku do 45 lat. Mamy nadzieję, że ci, którzy wcześniej zrezygnowali z prezentacji swoich umiejętności wokalnych zdążą nadesłać zgłoszenie do 3 października.” – mówi Iwona Senderowska – dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Jednym z celów konkursu jest stwarzanie przestrzeni dla wokalistów, którzy odnajdują swoją drogę artystyczną w ramach muzyki improwizowanej. „Mam nadzieję, że tegoroczny październik odkryje przede mną nowe fantastyczne talenty wokalne! Czekam na Wasze piękne dźwięki.” – zachęca  Anna Serafińska – przewodnicząca Jury, której recital zakończy 1. edycję konkursu „Pińczów Jazz Sunrise”.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny” Pińczów Jazz Sunrise” realizowany jest w ramach projektu „XVII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” oraz przy wsparciu Gminy Pińczów. Szczegóły dotyczące konkursu – regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.psck.pl