×

Styczniowe premiery Kina Orange w Pińczowie

Już w połowie stycznia Kino Orange wystartuje w swoją pierwszą w Nowym Roku trasę. W repertuarze znajdą się m.in. Hollywoodzka produkcja „Bezwstydny Mordecai” oraz jedna z największych polskich produkcji filmowych: „Hiszpanka”.  Pińczowianie będą mieli okazję zobaczyć te filmy jako pierwsi; kinowa premiera zbiegła się bowiem z wizytą Kina Orange w naszym mieście.  Zapraszamy 23 stycznia do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Repertuar Kina Orange, 23 I 2015

9.00 – Paddington

10.50 – Hiszpanka

14.30 – Paddington

16.30 – Carte Blanche

18.30 – Bezwstydny Mortdecai

20.30 – Hiszpanka

 

9:00, 14:30 – „Paddington” (2D, dubbing)

Familijny/ komedia/ przygodowy/ BO, cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 95 minut, zwiastun: http://youtu.be/5kisuMrN1Hc

Opis: Ten miś narozrabia dziś. Paddington to niedźwiadek, który przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić w ręce rodziny Brownów. Znaleziony przez nich na jednej z londyńskich stacji kolejowych sympatyczny miś w czerwonym kapeluszu od razu przypadł do gustu najmłodszemu przedstawicielowi familii, Jonathanowi i jego siostrze. Przyjmując Paddingtona pod swój dach Brownowie nie mieli jednak pojęcia, że uroczy zwierzak przysporzy im mnóstwa kłopotów i przygód.

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Artura Żmijewskiego, Maję Ostaszewską czy Jolantę Fraszyńską.

10.50, 20.30 – „Hiszpanka”

Historyczny/ kryminał/ akcja/ 12+, cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 127 minut, zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=-4wsWUc78lM

Opis: POLSKA MEGAPRODUKCJA z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów.

16:30 – „Carte Blanche

Dramat obyczajowy/ 15+, cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,

zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-34997

Opis: Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret. 

18:30 – „Bezwstydny Mortdecai”

Kryminał/ komedia/ akcja/ 15+, cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 90 minut, zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=sXXwVozOFco

Opis: Mortdecai (Johnny Depp) wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki, pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego, Johannę (Gwyneth Paltrow).

Rezerwacje na dwa pierwsze seanse przyjmowane są w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Uprzejmie informujemy, iż  zmienił się numer telefonu, pod którym biuro przyjmuje rezerwacje telefoniczne na bilety do Kina Orange. Zmianie uległy też godziny, w których dokonywane są  rezerwacje. Nowy numer do rezerwacji to (22) 357 78 00. Rezerwacje przyjmowane są w godzinach 10:00 – 15:00.

Przypominamy też, że cały czas można dokonywać rezerwacji przy pomocy adresu mailowego: rezerwacje@kinoorange.pl oraz, że rezerwacje, jak i przedsprzedaż biletów przez stronę internetową http://www.kinoorange.pl/repertuar.php?id=815 kończą się na 24h przed startem seansu.

 

Zapraszamy