Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

Wystawy

W

Pińczowskim Samorządowym

Centrum Kultury

 

 Ze zbiorów PSCK (12)

Dziś prezentujemy kolejną pracę malarską ze zbiorów PSCK będącą pokłosiem jednego z plenerów jakie odbyły się w Pińczowie. Obraz „Uliczka” został namalowany w 2009 roku przez Dominikę Suszczyńską.

 

 

 

Wakacyjna wystawa malarstwa w Galerii Belweder

Choć o miesiącach wakacyjnych mówi się, że to sezon ogórkowy to jednak w naszej Galerii Belweder nie ma przerwy. Od początku lipca możemy podziwiać w niej wystawę malarstwa buskiego artysty Stanisława Przodo. Prezentowane 40 prac głównie pejzaży wykonane są akwarelami i akrylem. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 września.

 

 Wernisaż wystawy I Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej

Pierwszy - z pewnością nie ostatni, nieprzeciętny - bo stworzony dzięki twórczej aktywności mieszkańców. Dzisiejszy wernisaż I Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej w Pińczowie był dla nas w każdym wymiarze wyjątkowy. Ponad 80 prac, ponad 20 artystów - amatorów, osób - które nie zajmują się sztuką zawodowo, ale odnalazły w sobie twórczą wrażliwość i zechciały podzielić się nią z innymi. Bardzo każdemu z Was dziękujemy! więcej>>>

 

 

 

Ze zbiorów PSCK (11)

W kolejnej odsłonie galerii jednego obrazu prezentujemy dzieło staszowskiej artystki Lucyny Gozdek. Obraz pt. "Brama" powstał w 2009 roku podczas organizowanego przez PSCK pleneru malarskiego.

więcej>>>

 

"Moja prezentacja" wystawa fotograficzna w Galerii "U Prażucha"

Portrety, przyroda, architektura, mako i mikrofotografie. Kilkadziesiąt prac z cyklu "Moja Prezentacja" będącego pokłosiem XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego - PONIDZIE 2020 od dziś można oglądać w Galerii "U Prażucha" PSCK.
   Wystawa cechuje się różnorodnością tematów, z wyraźnym akcentem poszukiwań twórczych z zakresu abstrakcji. Wśród pejzaży poczesne miejsce zajmują prace nawiązujące do tradycji Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ponadto, portrety, przyroda w makro i mikrofotografii - to wszystko można znaleźć wśród nadesłanych, zarówno przez doświadczonych fotografów, jak i początkujących w tej dziedzinie artystów, prac.
   Wystawa czynna będzie do kwietnia 2021.

 

Pierwsza wystawa fotografii w tym roku w Galerii "U Prażucha" 

Zamknięte przestrzenie otwarte na sztukę. Od dziś w Galerii u Prażucha PSCK prezentowane są prace III Międzynarodowego Biennale Fotografii Definicja Przestrzeni. Fotografie pokonkursowe, które tworzą wystawę, nawiązują do idei i tradycji fotografii krajobrazowej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, lecz - uwzględniając gwałtowność zmian nowoczesnego świata – poszerzają zakres tematyczny prac również o inne, poza naturą, przestrzenie, w których funkcjonuje współczesny człowiek: miejską, industrialną oraz prywatną - osobistą.
Autorzy prezentowanych prac podejmują próby twórczego zdefiniowania przestrzeni, w indywidualny i bardzo subiektywny sposób.
Wystawa wypożyczona została dzięki uprzejmości Biura Wystaw Artystycznych z Kielc. Z wystawą można zapoznać się także online na naszej stronie internetowej.
 

 

Pierwsza wystawa w nowym roku w Galerii Belweder on-line 

W naszej Galerii Belweder prezentujemy wystawę dzieł z prywatnych zbiorów Adama Ochwanowskiego.
Wystawa "Wspomnienia" składa się z kilkudziesięciu prac różnych polskich artystów, które przez szereg lat w swoim domu zgromadził Adam. Prace przedstawiają piękno Ponidzia, architektury oraz studium człowieka, w tym samego właściciela kolekcji, naszego wieszcza.
 
Zachęcamy do odwiedzenia naszej Galerii on-line https://tiny.pl/r1c4p 
 
 

 

Ze zbiorów PSCK (9)  - Dariusz Stelmach

(21.01.2021)

W kolejnej odsłonie galerii jednego obrazu prezentujemy obraz pochodzącego z Radomia artysty malarza Dariusza Stelmacha. Obraz „Niedzielne strzelanie” powstał w 2019 roku podczas I Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego inspirowanego twórczością Adama Ochwanowskiego hasłem "Pińczowskie klimaty".   więcej>>>

 

 Ze zbiorów PSCK (8)  - Jacek Ożóg
(18.06.2020)

 W kolejnym odcinku galerii jednego obrazu prezentujemy "Podwórko", pracę krakowskiego artysty malarza Jacka Ożoga. Obraz powstał, jak większość prezentowanych w tym cyklu podczas jednego z plenerów malarskich odbywających się w Pińczowie.

 Jacek Ożóg – grafik, malarz, rzeźbiarz, społecznik, który pracę twórczą rozpoczął w 1971 roku. Był uczniem profesora ASP w Krakowie Witolda Chomicza, a także jego wieloletnim współpracownikiem. Od ponad 17 lat prowadzi „Otwartą Pracownię Malarską”, ucząc pasjonatów malarstwa. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach malarskich organizowanych przez pińczowski dom kultury.

 Prace Jacka Ożoga znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Najchętniej maluje pejzaże, architekturę oraz zajmuje się grafiką użytkową i wystawiennictwem.

 

 

Ze zbiorów PSCK (7)  - Maria Jasińska
(20.05.2020)

 W kolejnej odsłonie galerii jednego obrazu prezentujemy "Łódkę we mgle", dzieło pochodzącej z Chmielnika artystki Marii Jasińskiej. Obraz powstał podczas jednego z plenerów malarskich odbywających się w Pińczowie. więcej >>>

 

 

Ze zbiorów PSCK (6)  - Lucyna Gozdek
(05.05.2020)

 W kolejnej odsłonie galerii jednego obrazu prezentujemy dzieło staszowskiej artystki Lucyny Gozdek. Obraz powstał w 2008 roku podczas Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pod hasłem "Architektura i pejzaż ziemi pińczowskiej". więcej>>>

 

 

Ze zbiorów PSCK (5)  - Władysław Kurpiel
(14.04.2020)

 W kolejnej odsłonie zbiorów zgromadzonych w PSCK prezentujemy obraz "Konspirator" radomskiego artysty Władysława Kurpiela.  Obraz powstał w Pińczowie w latach 70 ub. wieku podczas pleneru organizowanego przez Wojewódzki Wydział Kultury w Kielcach. więcej>>>

 

 

Ze zbiorów PSCK (4)  - Justyn Kajetan Kasprzyk
(6.04.2020)

Dziś prezentujemy aż trzy poplenerowe prace autorstwa Justyna Kajetana Kasprzyka.
Justyn Kajetan Kasprzyk artysta malarz urodzony 14.04.1950 r. w Kielcach. Były pińczowianin, obecnie mieszka w Tarnobrzegu.....
więcej>>>

 

"Ziemia po kielecku" wystawa fotografii  
(9.03.2020)

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy w Galerii u Prażucha. Ekspozycja zatytułowana "Ziemia po kielecku" to kilkanaście fotografii kieleckich fotografików skupionych wokół tak właśnie nazwanego projektu, mającego na celu pokazanie Kielecczyzny w różnych ujęciach. Wystawa pochodzi ze zbiorów kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych i będzie ją można oglądać do końca marca. więcej>>>

 

Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ciecieląga w Galerii Belweder 
6.03.2020)

Wystawę malarstwa Krzysztofa Ciecieląga oglądać można w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. To druga wystawa z cyklu zaplanowanego na ten rok w PSCK przybliżająca twórczość uczestników ubiegłorocznego pleneru malarskiego "Pińczowskie Klimaty".

Krzysztof Ciecieląg prezentuje na wystawie w Pińczowie akwarele - technikę, którą opanował do perfekcji. Jak sam zaznacza to bardzo efektowna, ale trudna technika malarska, nie lubiąca pomyłek. Wystawa czynna jest do 3 kwietnia. więcej>>>

 

 

Wystawa malarstwa Krzysztofa Ciecieląga - zaproszenie  
(25.02.2020)

  Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, pragnie zaprezentować drugą z cyklu wystaw poświęconych artystom, którzy odwiedzili Pińczów podczas Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w zeszłym roku. Tym razem prezentujemy twórczość Krzysztofa Ciecieląga.

     Akwarele jego autorstwa będzie można oglądać w galerii BELWEDER w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wystawa rozpocznie się wernisażem w dniu 6 marca 2020 r. o godz. 17:30 i będzie dostępna dla odwiedzających przez miesiąc.

Serdecznie zapraszamy!

 

 


 

 

Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Stelmacha
(05.02.2020)

 Wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Stelmacha otworzył cykl 12 wystaw zaplanowanych na 2020 rok w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Na wystawie prezentowane są obrazy wykonane w charakterystycznym dla artysty stylu. Dzieła te budzą w odbiorcy mocne emocje, czasem nawet niepokój czy poczucie grozy. Poprzez swoją niejednoznaczność zmuszają także do refleksji, lecz jej temat każdy z nas musi znaleźć sam. więcej>>>

 


 

 

Dariusz Stelmach. Wernisaż malarstwa
(01.02.2020)

Wernisażem wystawy malarstwa Dariusza Stelmacha w "Galerii Belweder" PSCK otwiera cykl 12 wystaw zaplanowanych na 2020 rok. 1 lutego o godz. 17:30 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z twórczością najwyższego formatu. Obrazy Dariusza Stelmacha emanują i urzekają niezwykłą paletą barw. Charakterystycznym dla artysty nurtem jest sztuka oparta na postrzeganiu ludzkiej twarzy. Artysta sprawia, że odbiorca staje się niemalże częścią sztuki.

DARIUSZ STELMACH

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. więcej>>>

 

 

 

 


 

 

 Wyciągnięte z szuflady
(22.01.2020)

 Wyciągamy z szuflady i pokazujemy... rysunki autorstwa Pana Leszka Ostrowieckiego. Pejzaże, przyroda, ciekawe turystycznie miejsca - to główne tematy prac jakie możemy podglądnąć z szufladowych zbiorów Pana Leszka. Gratulujemy pasji i zachęcamy Was do brania udziału w naszej akcji #czas_na_czwARTek.
Przyjdźcie do pracowni plastycznej, pokażcie swoje dzieła i stwórzmy wspólną, kwietniową wystawę z okazji Światowego Dnia Sztuki. więcej>>>

o1m

 

 


 

Wystawa ilustracji Agaty Zarzyckiej „Boginie" w Galerii „U Prażucha"
(15.01.2020)

Wystawa ilustracji Agaty Zarzyckiej „Boginie” otworzyła cykl wystaw zaplanowanych na 2020 rok w Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury. Wystawa, składająca się z kilku wielkoformatowych ilustracji, jest wyrazem uznania dla folkloru i kultury dawnej polskiej wsi. 

Wystawa wypożyczona ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych z Kielc.

>>>Więcej Informacji

 

BoginieZe zbiorów PSCK (3) - Czesław Wieczorek, "Bluźnierca"
 (01.01.2020)

Czesław Wieczorek, "Bluźnierca", plener malarski w Pińczowie, 1996 rok
Obraz można zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) do końca stycznia.

>>>Więcej Informacji

 BluźniercaZe zbiorów PSCK (2) - Janusz Salwierak, "Abstrakcja II"
(1.12.2019)

Drugim obrazem ze zbiorów PSCK jest obraz Janusza Salwieraka "Abstrakcja II" wykonany został on podczas jednego z plenerów w Pińczowie. Inspiracją dla autora była tematyka sakralna lat 90-tych.
Obraz można było zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) do końca grudnia.

>>>Więcej informacji

wystawa Janusza SalwierakaZe zbiorów PSCK (1) - Piotr Jarża, "Zabudowania przy górze Św. Anny"

(1.11.2019)

Lata działalności PSCK, liczne plenery malarskie, współpraca z innymi instytucjami - pozwoliły zgromadzić nam dość liczny zasób obrazów. Zdobią nasze ściany, oglądamy je dość często niewiele jednak wiedząc o ich pochodzeniu i autorach. Postanowiliśmy, zainspirowani "obiektem miesiąca" wprowadzonym przez Muzeum Regionalne, rozpocząć cykl, w którym prezentować będziemy obrazy z naszych zbiorów.

Jako pierwszy - obraz autorstwa Piotra Jarży - "zabudowania przy górze Św. Anny" z 1970 roku. Obraz można było zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) przez cały listopad 2019 roku.

>>>Więcej informacji

jarza obraz


 

 "Krajobraz z blizną" - zaproszenie na wystawę

(11.11.2019)

Krajobraz z blizną" - wystawa będąca plastyczną opowieścią o wpływie historycznych wydarzeń sprzed 101 lat na różne aspekty naszej współczesności - od 11.11.2019 do 20.12.2019 dostępna będzie do zwiedzania w holu głównym PSCK.

 >>>Więcej informacji

wystawa 100 lat z blizna Wystawa malarstwa Norberta Palmera

(02.11.2019)

Wystawa malarstwa Norberta Palmera pt. "DYJAK" była wydarzeniem towarzyszącym XV Zaduszkom Jazzowym w Pińczowie. Wernisaż otwierający wystawę odbył się 2 listopada, w przerwie pomiędzy koncertami. Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkanaście obrazów inspirowanych twórczością Marka Dyjaka oraz tryptyk z pleneru malarskiego "Pińczowskie klimaty".

>>>Więcej informacji

Palmer WystawaPińczowskie
 klimaty
(19.10.2019) 

 "Pińczowskie klimaty". Nasze klimaty, oddane pędzlem wspaniałych artystów uczestniczących w tegorocznym plenerze malarskim pod tym samym tytułem a zainspirowane twórczością Adama Ochwanowskiego o Pińczowie. Pigułka obrazu i słowa w jednym.

Dnia 19 października 2019 odbył się wernisaż wystawy "Pińczowskie klimaty" w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

>>>Więcej Informacji

 

piczowskie klimaty otwarcie plakat 
I Ogólnopolski Plener Malarski „Pińczowskie klimaty”

(26-31.08.2019)

     „Pińczowskie klimaty” – pod takim hasłem w dniach 26-31 sierpnia miał miejsce plener malarski inaugurujący nowy cykl Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Pińczowie.  Łączymy słowo i obraz, działamy na pograniczu literatury i sztuk plastycznych nadając słowu pisanemu formę graficzną. Nasz cykl plenerów otworzył twórczość Adama Ochwanowskiego a dokładnie Jego sonety niedokończone traktujące o Pińczowie. To właśnie stanowić będzie o wyjątkowości naszego pleneru – pochylanie się nad twórczością wybitnych poetów i pisarzy i przelewanie własnej interpretacji słów na płótno.

>>>Więcej Informacji

Ogólnopolski Plener Malarski


 
 "Moje marzenia" IV Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

(01.06.2019)

 

 Wernisaż dzieciaków z kółek plastycznych PSCK  "Moje marzenia" realizowany w ramach IV Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
Miał on swój start 1 czerwca 2019 na wirydarzu Belwederu o godz. 18:30. 
Ten wspaniały czas z dziecięcą twórczością osłodziła nam, jak co roku, Cukiernia M.Łyżwińska za co już dziś najserdeczniej dziękujemy.

>>>Więcej Informacji

 

"Moje marzenia" IV Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 


 

Wystawa Malarstwa Józefa Machały w Galerii Belweder

(08.06.2019)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje, że w Galerii Belweder miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Józefa Machały.

Spotkanie z artysta i jego pracami odbyło się 8 czerwca o godz. 18.00.

 >>>Więcej Informacji

Wystawa Malarstwa Józefa Machały w Galerii Belweder


 

 Wystawa malarstwa Ewy Sepioło
(13.04.2019)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury pragnie serdecznie poinformować o odbytym wernisażu wystawy malarstwa Ewy Sepioło, 13 kwietnia 2019 r.  godz. 17:00.

Ewa Sepioło, mieszkanka Starachowic, kształtuje swoje zainteresowania plastyczne od wielu lat. Przez ten czas wypracowała własną technikę przekazu, wzbogacając swój warsztat o nowe style i środki wyrazu. Wystawa, w PSCK była debiutem pani Ewy, dlatego tym bardziej się cieszymy, że zdecydowała się zaprezentować swoją twórczość po raz pierwszy właśnie w naszym mieście.

 

Wystawa malarstwa Ewy Sepioło


 

Wystawa" Miedzy słowem a obrazem" w Galerii „U Prażucha”
(30.03.2019)

30 marca w Galerii „U Prażucha” odbył się wernisaż wystawy „Między słowem a obrazem” autorstwa Joanny Biskup-Brykczyńskiej. Początek o godz. 17:00. Prace będzie można było oglądać do końca kwietnia.

Joanna Biskup-Brykczyńska - urodziła się w 1973 roku. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - wydział Pedagogika z plastyką (2001r.). Jest cenionym kieleckim pedagogiem. Doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się rysunkiem tuszem i malarstwem (ilustracja, satyra, malarstwo materii), działaniami w przestrzeni publicznej (knitting, grafiti, tkanina, instalacje) oraz scenografią filmową i teatralną. Posługuje się wyłącznie tradycyjnymi narzędziami rysunkowymi: piórko, ołówek, czarny tusz choć czasem sięga po kolor. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą. Współpracuje z muzeami i instytucjami kultury w Kielcach przy warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych projektach artystycznych.
Kierownik produkcji i scenograf w filmie fabularnym „Wyklęty” (premiera ogólnopolska marzec 2017, międzynarodowa kwiecień 2017), oraz w krótkometrażowych produkcjach „Projekt r-019” reż. Krzysztof Poczęty (premiera 2018), „Credo” reż. Mikołaj Wróbel (premiera 2018). Pracuje również przy teledyskach i reklamach.  Ilustrowała teksty w ogólnopolskim czasopiśmie psychologicznym „Charaktery”. Jest cenionym pedagogiem. Pracuje w MDK i Szkole Społecznej im. M. Reja w Kiecach. Prowadzi wykłady i ćwiczenia na Wszechnicy Świętokrzyskiej i Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

>>>Więcej Informacji

 

 Wystawa" Miedzy słowem a obrazem" w Galerii „U Prażucha”


 

Wernisaż wystaw w Belwederze
(22.02.2019)

   22 lutego o godz. 17:00 w galerii KRUŻGANEK wydarzył się wernisaż trzech wystaw fotograficznych. Pierwszą była wystawa "PONIDZIE 2018" w Muzeum Regionalnym w Pińczowie, dwie kolejne były wystawami autorskimi Andrzeja Pęczalskiego i Piotra Kalety, aby je objrzeć, trzeba  się było udać na piętro do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, do galerii BELWEDER i galerii "U Prażucha". Motywem przewodnim wszystkich wystaw jest Ponidzie, ale sposób i forma w jakiej przedstawiono nasz  region jest niezwykle różnorodna.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Wernisaż wystaw w Belwederze


 

Wystawa w Galerii Belweder Isabelle Van Campenhout
(28.01.2019)

Od 28.01.2019 w Galerii "U Prażucha" Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury można było oglądać wystawę grafik Isabelle Van Campenhout. Artystka urodzona w Demokratycznej Republice Konga, pochodzi z Brukseli. Isabelle jest założycielką stowarzyszenia «Salon des Refusés», w 1988 r. w Brukseli. Od 20 roku życia Isabelle ćwiczyła rysunek i czarno-białą fotografię.

Prace z serii «Wewnętrzne rozmowy» prezentują ewolucję artystki — fotografa, grafika, malarza oraz kobiety i matki. Jak mówi: "Cud życia polega właśnie na tym, że jestem artystką. Moją myślą jest pędzel."

 Wystawa w Galerii Belweder Isabelle Van Campenhout


 

Wystawa malarstwa  Bogdana Ptaka
(9 listopada 2018)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje, że  9 listopada w Galerii Belweder miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Ptaka. Szef Galerii Sztuki Zielona zaprezentuje ponad 20 wielkoformatowych obrazów malowanych techniką olejną. 

>>>Więcej Informacji

 

Wystawa malarstwa  Bogdana Ptaka


 

II Plener Malarski Jesienne Impresje, Architektura i Pejzaż Ziemi Pińczowskiej „Ścieżkami Krzysztofa Buckiego"
(22 września 2018)

 Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje o Plenerze Malarskim który odbył się w dniach 10-16 września. 
Wystawa poplenerowa prac miała miejsce 22 września w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury i trwała przez miesiąc.

Komisarz Pleneru:Andrzej Kozera

 


 

Plener rzeźbiarski 2018r. „DZIEDZICTWO"
(22 września 2018)

22 września odbył sięwernisaż poplenerowy malarstwa i rzeźby. Oba plenery zostały zorganizowane w ramach 590 rocznicy lokacji Pińczowa.
Wernisaż wydarzył się w sobotę o godz. 16:00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy. 
>>>Więcej lub >>>Tutaj


 

Wystawa malarstwa Mariana Żywczyka
(07 sierpień 2018)

  Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje o wernisażu wystawy malarstwa Mariana Żywczyka który miał swój start 10 sierpnia o godz. 19:00. Artysta, z zawodu inżynier architekt, oprócz pracy zawodowej zajmuje się w szerokim zakresie sztukami plastycznymi. W galerii BELWEDER przez cały miesiąc było można oglądać serię akwarel jego autorstwa.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Wernisaż wystawy malarstwa Mariana Żywczyka


 

Wystawa malarstwa i rysunku Barbary Spirowskiej
(08 czerwiec 2018)

Tym razem zobaczyliśmy malarstwo i grafikę autorstwa Barbary Wnuk-Spirowskiej. Wernisaż odbył się w piątek o godz. 18:00.

Artystka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach (specjalizacja – ceramika artystyczna). Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studia podyplomowe na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach (specjalność – plastyka).

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Barbary Spirowskiej


 

„Piórkiem i pędzlem…. po godzinach” – Wystawa
(13 kwiecień 2018)

13 kwietnia o godzinie 17:30 wystawa „Piórkiem i pędzlem… po godzinach” autorstwa  Agnieszki Poros i Edyty Jaklewicz-Orzeł. Wernisaż odbył się w „Galerii u Prażucha” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.  

Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt prac wykonanych w technikach: akwarela, grafika i pastele.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

 „Piórkiem i pędzlem…. po godzinach” – wernisaż wystawy


 

Wystawa w Galerii Belweder
(09 kwiecień 2018)

Od 9 kwietnia w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystawa malarstwa Beaty Borek. Finisaż wystawy miał termin 18 maja.

Beata Borek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Brała udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych malarskich, tkacko-wikliniarskich i fotograficznych oraz wystawach indywidualnych, konkursowych, zbiorowych i poplenerowych.

>>>Więcej

Nowa wystawa w Galerii Belweder


 

Wystawa malarska - „Moje Ponidzie" Andrzeja Kozery
(29 styczeń 2018)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznieinformuje o odbytym wernisażu malarstwa Adrzeja Kozery "Moje Ponidzie".

Wernisaż odbył się 27 stycznia w Galerii Belweder PSCK o godz. 17:00 a poprzedził go wyjatkowy koncert dedykowany artyście w wykonaniu zespołu Dob Blues Band i zaproszonych gości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Moje Ponidzie - wystawa malarstwa Andrzeja Kozery


 

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego
(05 styczeń 2018)

Zapraszamy do zapoznania się z  wystawą fotograficzną z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych z Kielc. Wystawa Retrospektywna JANA SIUDOWSKIEGO to seria czarno-białych zdjęć na których autor uchwycił malownicze pejzaże dawnej Kielecczyzny.

>>>Więcej

 

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego


 

Pejzaże, kwiaty i rysunek - Wystawa
(10 kwiecień 2017)

Pińczowskie Samorzadowe Centrum Kultury miało okazje gościć w Galerii Belweder  wystawę "Pejzaże, kwiaty i rysunek " autorstwa Marii Bobrowskiej. Wystawa czynna była do 15 maja br.
Maria Bobrowska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecne ASP w Poznaniu. Z pochodzenia góralka bieszczadzka, obecnie mieszka i tworzy w Tarnobrzegu.

>>>Więcej

Pejzaże, kwiaty i rysunek - zaproszenie na wystawę


 

Wystawa „Blisko Natury" Tamary Maj w Galerii Belweder
(17 luty 2017)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Galerii Belweder na wystawę autorstwa Tamary Maj „Blisko Natury. Wernisaż wystawy odbył się 17 lutego o godz. 18.00.

Tamara Maj urodziła się 24 maja 1962 roku w Kielcach. Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o kierunku tkanina artystyczna. Na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie od 1993 roku pracuje w Galerii BWA Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. 

>>>Więcej

Blisko natury wystawa Tamary Maj w Galerii Belweder


 

Wystawa - Pińczów w czarno-białej fotografii
(31 styczeń 2017)

Pińczów w czarno-białej fotografii to tytuł wystawy fotograficznej, którą od 10 lutego którą można było zobaczyć w Pińczowskim Samorządowym Centrum. Wernisaż otwierający wystawę odbył się o godzinie 17:00 w Galerii "U Prażucha" PSCK

.>>>Więcej

Pińczów w czarno-białej fotografii


 

Wystawa Fotografii - Teatr, Mama, Tata i Ja
(09 styczeń 2017)

Od poniedziałku br. w Galerii u Prażucha PSCK można było oglądać wystawę fotografii artystycznej wykonanej w ramach projektu Teatr, Mama, Tata i ja, realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

Autorami zdjęć są członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski: Stanisława Zacharko – Łagowska, Joanna Klich, Krzysztof Zając, Sławomir Oszywa, Piotr Bieniek oraz Artur Dziwirek, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.

>>>Więcej

Teatr, Mama, Tata i Ja - wystawa fotografii