×

10 lat na scenie. Jubileusz Kapeli Ludowej Ponidzie Maćka Sobonia

10-lecie działalności artystycznej obchodzi w tym roku Kapela Ponidzie Maćka Sobonia. Uroczystości jubileuszowe kapeli, która od lat z powodzeniem popularyzuje dziedzictwo kulturowe Gminy Pińczów, odbędą się 1 maja a we wspólnym świętowaniu towarzyszyć jej będą znane i lubiane kapele ludowe z regionu świętokrzyskiego.

Kapela Ludowa Ponidzie Maćka Sobonia od momentu swego powstania za cel działalności przyjęła wskrzeszenie bogatej historii ludowego muzykowania na Ponidziu. Założyciel kapeli Maciek Soboń skupił zespół pasjonatów muzyki wraz z którymi zaczęła się wspólna droga Kapeli Ponidzie.

Przez 10 lat działalności wykonała dziesiątki koncertów w kraju i za granicą, kultywując ludowe melodie regionu Ponidzia. Kapela brała udział w wielu przeglądach regionalnych i festiwalach ludowych osiągając szereg sukcesów. Na przestrzeni lat zyskała sobie rzesze sympatyków.

Od 10 lat kapela działa pod patronatem Gminy Pińczów uczestnicząc w życiu kulturalnym gminy i reprezentując ją na zewnątrz. Członkowie kapeli muzykowanie traktują jako potrzebę serca i troskę o to, aby muzyka ludowa Ponidzia przekazywana była następnym pokoleniom.