×

18. Zaduszki Jazzowe już za miesiąc

4 koncerty, 2 wystawy, jam session, widowisko słowno-muzyczne z udziałem Jerzego Zelnika i wyjątkowa oprawa wizualna. Przed nami 18. edycja Zaduszek Jazzowych. Na wielkie święto muzyki improwizowanej do Pińczowa zapraszają organizatorzy oraz patroni honorowi wydarzenia: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

W tym roku na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpią: quintet Aleksandry MOŃKO-ALLEN, Bernard MASELI & DJ Eprom, trio NOWICKI/ ŚWIĘS / FRANKIEWICZ oraz STAN BERCKENRIDGE. Oprócz koncertów publiczność może tradycyjnie już liczyć na wydarzenia towarzyszące. A w tym roku będzie ich niemało: jam session w Podziemiach Belwederu, wystawa okładek jazzowych JazzPress, wystawa „Jazzmani na winylach”, wydarzenie słowno-muzyczne „Tyrmand. Dziennik 1954” w reżyserii i z udziałem cenionego aktora teatralnego i filmowego Jerzego Zelnika oraz zespołu muzycznego pod kierownictwem pianisty i kompozytora Wojciecha Konikiewicza.

Dyrektorem Artystycznym pińczowskiego Festiwalu jest światowej sławy pianista jazzowy – Artur Dutkiewicz.

Sprzedaż biletów już została uruchomiona w serwisie biletyna.pl a wkrótce bilety i karnety będą także do nabycia w sekretariacie PSCK. Zapraszamy.

Dzielcie się informacją ze światem.