×

28 Finał WOŚP – zagramy w Pińczowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 28. Jak co roku Pińczów aktywnie włącza się w akcję – na ulicach pieniądze zbierać będą wolontariusze. Na terenie gminy Pińczów kwestować będzie w tym roku 62 wolontariuszy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Za pieniądze wrzucone do puszek czy przekazane na licytacje, Fundacja chce kupić polskim szpitalom najnowocześniejsze urządzenia przeznaczone do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują różnych rodzajów operacji. 

Pińczów jak zawsze aktywnie włącza się w wielkie granie. W niedzielę, 12 stycznia wolontariusze wyjdą na ulice z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie samej Gminy Pińczów będzie 62 wolontariuszy – mówi szef pińczowskiego sztabu WOŚP Wojciech Wojtaś.

Zasilić konto Orkiestry będzie można także poprzez udział w różnorodnych akcjach organizowanych w ten dzień w Pińczowie. WOŚP-owe morsowanie w zalewie, akcje sportowe, stoiska stowarzyszeń i liczne licytacje. Zdecydowana większość tych atrakcji odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie. Program rozpocznie się o godzinie 14:00 na sportowo – aerobikiem z Agatą Zgrzebnicką. Będą pokazy karate, ścianka wspinaczkowa, stoiska dla najmłodszych, dmuchanka, fotobudka, możliwość zbadania ciśnienia i poziomu cukru, występy artystyczne i wiele innych atrakcji. Co roku ważną częścią programu jest licytacja fantów, która z roku mocniej zasila WOŚP-ową puszkę.  W ubiegłym roku zebrana została rekordowa kwota ponad 23 000 zł. Jak zawsze bierze w nich udział spore grono znanych osobistości z Pińczowa. Voucher na regatowym katamaranie, biżuteria, vouchery na usługi pielęgnacyjne, konsultacje lekarskie, rękodzieło, kolacja dla dwojga, koszulki z autografami sportowców, książki z autografami, karnety – to tylko niektóre z fantów jakie podarowali mieszkańcy Pińczowa, lokalne stowarzyszenia , firmy i znani politycy.

Wszystkie przedmioty dodajemy na bieżąco na stronie https://www.facebook.com/pg/psckpinczow/photos/?tab=album&album_id=3412257525511536

Zapraszamy do wspólnego grania.