×

Jubileuszowy, 10. rok akademicki zainaugurowali dziś studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie

Jubileuszowy, 10. rok akademicki zainaugurowali dziś studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie. Były serdeczne życzenia, słodki tort i artystyczna niespodzianka – występy grup senioralnych z zaprzyjaźnionego domu kultury z Miechowa. Nade wszystko było radośnie i razem – a to jest największą wartością każdego ze spotkań studentów UTW.

„Uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie było jednym z ważniejszych działań, które tak efektywnie aktywizują seniorów. Tworzycie wyjątkową grupę, realizujcie swoje plany, marzenia, rozwijajcie się. Gratuluję pięknego 10-lecia i życzę kolejnych, równie owocnych lat” – napisał Burmistrz Miasta  i Gminy Pińczów w liście gratulacyjnym, który na ręce Przewodniczącej Rady Słuchaczy UTW Zofii  Kozak złożyła wiceburmistrz Beata Kita. Do życzeń dołączył dyrektor SZOZ Pińczów Pan Marcin Wojniak.

Po życzeniach i gratulacjach był fantastyczny program artystyczny w wykonaniu grup senioralnych z Miechowa. Specjalnie dla pińczowian wystąpiły zespoły: Perły Miechowa i Korale a ich popisy przyjęto gorącymi oklaskami. Nie mogło zabraknąć też pysznego tortu i gromkiego sto lat, które wyśpiewali pracownicy domu kultury, na co dzień współpracujący z pińczowskimi seniorami.

UTW od początku działa przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Inicjatorką jego powstania była Bożena Szatkowska-Mostek. Dziś UTW zrzesza w swoich strukturach kilkadziesiąt osób korzystających z ciekawej oferty zajęć edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Najbliższy wykład już w najbliższą środę – o godzinie 16.30. W sali kinowej PSCK porozmawiamy o tajemnej mocy ziół. Wykład ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych.

W imieniu całej ekipy centrum kultury składamy serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu i cieszymy się, że jesteście z nami. My także dużo się od Was i dzięki Wam uczymy doceniając każdy, kolejny rok.

Fot. Alicja Mazurek