×

31. Finał WOŚP w Pińczowie. Będzie się działo!

Już tylko kilka dni do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którą jak zwykle włącza się miasto Pińczów. W tym roku zbieramy na walkę z sepsą. Na terenie Pińczowa i Złotej do puszek kwestować będzie 64 wolontariuszy, a wielki finał wydarzenia odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowany jest przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury pod numerem 6808 a jego szefową jest Agata Idziak. Wolontariusze już otrzymali swoje identyfikatory i w najbliższą niedzielę spotkamy ich na ulicach Pińczowa i Gminy Złota. W tym roku kwestuje z nami 64 osób.

Pińczowskie granie jak co roku angażuje wiele osób, instytucji, stowarzyszeń, artystów, którzy wspólnie z nami tworzą program wydarzenia. Już w godzinach przedpołudniowych rozpoczną się wydarzenia towarzyszące, a  wielki finał w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się od godziny 14:30.

W tym roku czekają na Was ciekawe wydarzenia sportowe. Już o godzinie 10:00 Klub „Na 4 koła Kielce” zaprasza na przeprawę terenową. Jeśli nie masz samochodu terenowego, możesz wylicytować sobie udział w akcji na wtorkowej licytacji online. Szczegóły akcji znajdziecie na stronie FB „Na 4 koła Kielce”. O godzinie 12 nad zalew zapraszają pińczowskie morsy. Tam czekać na Was będzie gorąca atmosfera i dużo pozytywnej mocy. Wspólne morsowanie, ognisko z kiełbaskami, herbatka  rozgrzewająca i otwarta puszka – a to wszystko w samo południe na plaży OSiR.

Od godziny 14:30 wszystkie drogi prowadzą do hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie. Tam czeka na Was moc atrakcji i okazja do spędzenia wesołego popołudnia w świetnym towarzystwie. Będą pokazy taneczne grup Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Fundacji Perfekta Dance, będzie pełen mocy pokaz karate w wykonaniu wychowanków Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, będą … Głośne i wesołe granie rozpocznie tradycyjnie Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia z Pińczowa, która potem scenę odda młodym wokalistom ze Studia Piosenki PSCK oraz zaproszonym gościom: Zespół Śpiewaczy Złocowianki, Magdalena Bogdan i tuż przed licytacją Michał Mazur.

Jako, że zbieramy na rzecz opieki zdrowotnej to nie może zabraknąć i akcentów związanych ze zdrowiem. Przez cały czas będzie z nami Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej, gdzie każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru i ciśnienia; wspólnie z dietetyk Iloną Mącznik będziemy mogli dokonać analizy składu ciała oraz wspólnie z  ratownikiem medycznym Zbigniewem Skrzypkiem przejść szybki kurs udzielania pierwszej pomocy.  Najmłodsi będą świetnie bawić się z Klubem Kreatywnego Rodzica z Przedszkola Nr 3 oraz wyskakają się na dmuchańcach zapewnionych przez firmę Alladyn. W trakcie finału w hali będzie można skorzystać z usług siłowni MCGym oraz ścianki wspinaczkowej wrzucając do puszek. W hali i przed halą czekają także wyjątkowe atrakcje motoryzacyjne. Fantastyczną wystawę zabytkowych motocykli przygotuje Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie, a przejażdżki autami terenowymi członkowie klubu „Na 4 koła Kielce”.  Nie zabraknie też czegoś dla ciała. Smakowite stoiska przygotują Panie z Kół Gospodyń, stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie, OHP a na zewnątrz Restauracja Kwadrans, która od rana będzie jeździć z polową kuchnią .

Wielkim finałem wydarzenia będzie licytacja fantów. Ta, co roku dostarcza nie lada emocji i pokaźne sumy. W ubiegłym roku z samych tylko licytacji zebraliśmy 38 770 zł! Mamy więc nie lada rekord do pobicia. Na licytacjach, które poprowadzą tradycyjnie Iwona Senderowska i Marcin Błach znajdzie się kilkadziesiąt atrakcyjnych przedmiotów, voucherów i niespodzianek. Nie zabraknie stałych „hitów” a wśród nich: budzące nie lada zainteresowanie licytacje karnetów na basen podarowanych od Burmistrza Włodzimierza Baduraka, który oddał na licytację także dzień w fotelu czyli możliwość poznania pracy w samorządzie od podszewki; będą vouchery na usługi kosmetyczne, sportowe, przedmioty użytkowe, książki – a wśród nich m.in. specjalne wydanie Konstytucji z autografem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego oraz wszelkiego rodzaju słodkości. Wszystkie fanty na licytację prezentowane są na stronie FB pińczowskiego centrum kultury.

Widzimy się w najbliższą niedzielę i zapraszamy do wspólnego grania. A jeśli nie możesz być z nami, a chcesz wesprzeć właśnie nasz sztab – nic straconego. Cały czas możesz dorzucić się do e-skarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/j91drc.

Siema!

plakat reklamujący 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie