Nie bójcie się Mickiewicza! Bójcie się tylko zjaw, miast podwodnych i duchów – to jest tak opowiedziane przez Adama, że można się zasłuchać! 2 grudnia zapraszamy Was na niezwykły monodram „Dzikie Ballady Adama M.” w wykonaniu cenionej aktorki teatralnej i filmowej Joanny Szczepkowskiej. Dostarczymy Wam intensywnych przeżyć w klimacie wczesnego Romantyzmu i klimacie wierszy o świecie z dawnych wierzeń.
Dzikie Ballady Adama M. – to spotkanie z Balladami Adama Mickiewicza w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Aktorka nawiązuje kontakt z publicznością, która staje się aktywnym uczestnikiem spotkania. Światło ogniska sprzyja intymnej atmosferze i zmianom nastroju. Ballady Mickiewicza ożywają w ten sposób i zapomina się o ich „szkolnych opracowaniach”. Będziecie zdumieni, jak bardzo te poetyckie opowieści mogą poruszyć dzisiejszego słuchacza.
Joanna Szczepkowska – aktorka, pisarka, poetka i felietonistka. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie , wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m. in. opowiadań „Fragmenty z życia lustra” , sagi rodzinnej „ Kto ty jesteś” , poezji „Ludzie ulicy i inne owoce miłości”, sztuk teatralnych – „Goła baba” ,„ADHD i inne cudowne zjawiska” , „Pelcia czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. Od 1999 roku publikuje felietony na które złożyło się kilka zbiorów m. in „Piasek ze szkła” i „Jak wyprostować koło”. W 1989 roku zasłynęła niespodziewanym ogłoszeniem „końca komunizmu” w trakcie wywiadu jaki przeprowadzała z nią dziennikarka telewizji publicznej. Za działalność konspiracyjną i patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim i Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Kontrowersje wokół jej publicystyki odbiły się szerokim echem w polskiej debacie publicznej a także na jej życiu artystycznym. Malarstwo z wykorzystaniem współczesnych technik wydaje się kolejnym etapem jej poszukiwań.
Spektakl skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów ostatnich klas szkół podstawowych (klasy 7-8). Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o dokonywanie rezerwacji grupowych osobiście lub telefonicznie 41 3572424.
Przypominamy – Rok 2022 ustanowiony został Rokiem Polskiego Romantyzmu.