×

akademia jazzu 2019

WARSZTATY JESIENNA AKADEMIA JAZZU W PIŃCZOWIE

 

Warsztaty w klasie gitary i śpiewu prowadzone przez cenionych i uznanych artystów polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, udział w koncertach 14. Zaduszek Jazzowych, jam session oraz kontakt z gwiazdami Festiwalu – to oferta „Jesiennej akademii jazzu w Pińczowie”. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty jazzowe, które odbędą się w dniach 2-4 listopada 2018 w Pińczowie.

Warsztaty kierowane są dla uczniów w wieku od 15 roku życia posiadających minimum podstawowe umiejętności wokalne lub gry na instrumentach. Kwalifikacja uczestników odbędzie się na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Formularze należy nadsyłać do 10 października 2018 roku na adres psck@psck.pl. Opłata akredytacyjna na warsztaty wynosi 60 zł.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2018.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Kadra

KLASA ŚPIEWU

KARO GLAZER jest jedną z najoryginalniejszych artystek jazzowych ostatnich lat. Na co dzień rezyduje w Wielkiej Brytanii, współpracując z takimi artystami jak m.in. Mike Stern, Lars Danielsson czy John Taylor. Jest wokalistką, kompozytorem i producentem w jednej osobie. Tylko podczas ostatnich sezonów Karo wystąpiła ze swoim zespołem w niemal wszystkich krajach europejskich i USA. Jej ostatnia nowojorska płyta „crossings project” podbiła serca fanów jazzu w wielu zakątkach świata, jednak jej działania daleko wybiegają poza wizerunek jazzowej divy. Artystka jest m.in. autorką muzyki filmowej, twórcą festiwalu, a jej ostatnie produkcje filmowe można oglądać w niemieckich stacjach telewizyjnych. Do dziś największą pasję Karo odnajduje w ludzkim głosie. Jako trener wokalny od zawsze zagłębiała się w tajniki perfekcyjnej emisji głosu, co przyczyniło się bezpośrednio do stworzenia autorskiej formuły wake up your voice, którą z powodzeniem realizuje przy współpracy z prestiżową Akg Voice Academy w USA i Europie.

karo glazer official

KLASA GITARY

RAFAŁ SARNECKI – Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w Chinach, Korei Południowej, Malezji, Chile, Izraelu, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA oraz wielu krajach Europy. Miał zaszczyt wystąpić na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Ben Wendel, Alex Sipiagin, Joel Frahm, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, czy Adam Pierończyk. Dwukrotnie był nominowany do nagrody FRYDERYK.

Już w 2002 roku został zauważony na „Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002”, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. W 2005 roku otrzymał stypendium na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, gdzie studiował pod okiem takich mistrzów jak Paul Bollenback, Peter Bernstein czy Buster Williams. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. W 2015 roku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie przyznał mu tytuł doktora w dziedzinie kompozycji.

Rafał nagrał cztery płyty prezentujące jego kompozycje autorskie. Pierwszy album „Songs From a New Place” wydany w 2008 roku był nominowany do nagrody Fryderyk 2009. Druga płyta zatytułowana „The Madman Rambles Again” została wydana w 2011 przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent. Wśród artystów, którzy nagrywali dla tej wytwórni, są takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Esperanza Spalding. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił „The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Trzeci album zatytułowany “Cat’s Dream” został nominowany do nagrody Fryderyk 2015 w kategorii „Album Roku (Jazz)”.

Latem 2018 nakładem amerykańskiej firmy Outside in Music ukazał się najnowszy czwarty album Rafała „Climbing Trees”, na którym można usłyszeć czołówkę muzyków nowojorskiej sceny jazzowej.

Rafal Sarnecki   photo 43 (by Mariana Meraz) 

 Filmową relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć na YouTube