×

Aktywna świetlica w Kozubowie

Świetlica – nasza aktywna strefa działania czyli …. projekt stworzony przez mieszkańców dla mieszkańców Kozubowa.

Inicjatywa dotyczy szeregu działań kulturalnych, edukacyjnych, animacyjnych, integracyjnych i prospołecznych skupionych w odremontowanym budynku świetlicy wiejskiej w Kozubowie, Naszym celem jest stworzenie aktywnego programu działania świetlicy i przekonania mieszkańców do zaglądania oraz korzystania z potencjału tego miejsca.
Projekt rozpoczyął się w sierpniu i trwa do końca listopada, a podczas niego warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, taneczne, ekodizajn oraz festyn dla mieszkańców naszej wioski, a nawet wydanie własnego przepiśnika .
Projekt powstał dzięki zaangażowaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kozubowie i jest jedną z trzech inicjatyw oddolnych, która realizowana jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „JA w kulTUrze – inicjatywy lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Jeszcze w ostatnim wakacyjnym miesiącu czekają na nas zajęcia z KGW Kozubowianki poświęcone tradycyjnemu wyplataniu wieńca dożynkowego oraz przygotowanie przez dzieci i młodzież w ramach zajęć świetlicowych informacji o zaplanowanych działaniach czyli „ TABLICA naszej AKTYWNOŚCI- czyli CO? i KIEDY? na ŚWIETLICY”.
Od września ruszamy z cyklem warsztatów poprowadzonych przez instruktorów, wszystkich informacji udziela opiekun świetlicy – Pani Sylwia. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wszystkich mieszkańców chętnych do udziału w projekcie zapraszamy po więcej informacji do świetlicy w Kozubowie lub pod nr telefonu Filii Bibliotecznej 413570233.

Zachęcamy do śledzenia projektu na profilu FB – www.facebook.com/psckkozubow