×

Andrzej Kozera – wystawa malarstwa na 45-lecie działalności twórczej

W piątek (24 październik) o godzinie 17.oo w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się uroczysty wernisaż malarstwa Andrzeja Kozery połączony z Jego 45-leciem działalności artystycznej na Ziemi Pińczowskiej. Wystawę będzie można oglądać do grudnia.

Andrzej Kozera – artysta malarz, rzeźbiarz, pieśniarz, animator kultury. Od początku działalności twórczej zawodowo związany z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Jego prace znajdują się z zbiorach prywatnych nie tylko w kraju, ale i za granicą. W 1986 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało mu prawo wykonywania zawodu artysty plastyka. W 2011 roku otrzymał status twórcy. Należy do Związku Artystów Plastyków. Jest organizatorem i kuratorem wielu plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Jeden z nich – „Jesienne impresje” rozpocznie się także w piątek i weźmie w nich udział kilkunastu artystów z całej Polski.

Otwarcie wernisażu Andrzeja Kozery muzycznie ubarwią prezentacje artystyczne oraz koncerty zespołów: Pińczowskie Dinozaury – z którymi związany jest od początku istnienia – oraz Dob Blues Band.