×

Anioły w Galerii Belweder

Pińczowiskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Anioły” Zofii Gołębiowskiej- Tabaszewskiej, który odbędzie się 18 marca o godz. 18:00 w Galerii Belweder. Na wystawę składa się kilkadziesiąt kompozycji z aniołami… połączenie drewna, tkaniny artystycznej ceramiki i różnych akcesoriów.

ZOFIA GOŁĘBIOWSKA-TABASZEWSKA

W latach 1973 – 2005 pracowała w  Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel polonista. Codzienne obcowanie ze sztuką sprawiło, że od 1992 r. obok pracy pedagogicznej zajmuje się także działalnością artystyczną.

W latach 2003 – 2005, 2009 i 2012 brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Myślenicach. W listopadzie 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków „Sztuka Użytkowa” w Toruniu.

Jak dotąd swoje prace prezentowała na ponad 69 wystawach indywidualnych, m.in.:

Wystawy poplenerowe: Ceramiczne Dialogi na zamku w Wiśniczu oraz wystawy Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w kraju i za granicą.

W październiku 2012 r. otrzymała nagrodę na VII Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli.

Od grudnia 2006 r. Pani Zofia prowadzi grupę teatralną w ZK w Tarnowie-Mościcach, gdzie przygotowuje spektakle dla dzieci i dorosłych.