×

Babski Targ na Rynku w Pińczowie

„Babskim Targiem” i koncertem muzyki folkowej w wykonaniu najznamienitszych kapel z Ponidzia w niedzielne popołudnie wypełnił się Park Miejski w Pińczowie. W ramach projektu „Ponidziańska wieś kolebką tradycji pasji i biznesu”

„Babskim Targiem” i koncertem muzyki folkowej w wykonaniu najznamienitszych kapel z Ponidzia w niedzielne popołudnie wypełnił się Park Miejski w Pińczowie. W ramach projektu „Ponidziańska wieś kolebką tradycji pasji i biznesu” stoiska prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Włoszczowic, Umianowic, Skowronna Dolnego,Szarbkowa i Chrabkowa, Stowarzyszenie Ludowe Chata Bogucka.Swoje prace wystawił także Klub Twórczego Rodzica przy Przedszkolu nr 3 w Pińczowie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

mobilnej pracowni garncarskiej chętni mogli spróbować swoich umiejętności w lepieniu garnków na kołach zakupionych przez PSCK w biegłym roku także w ramach zadania ze środków PROW 2007-2013.
Spotkanie dało okazję do wysłuchania muzyki ludowej. Działoszacy Adama Kocerby, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia i Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy zaprezentowały muzykę wywodzącą się z tradycji ponidziańskiej wsi.

 

 

Więcej zdjęć znajdziecie zobaczycie tutaj