×

Bernard Maseli & DJ Eprom wystąpia na 18. Zaduszkach Jazzowych w Pińczowie

Wibrafon, gramofony i instrumenty elektroniczne. To będzie jazz jakiego jeszcze nie słyszeliście. W prawdziwie muzyczno-kosmiczną podróż w ramach pińczowskich Zaduszek Jazzowych zabierze nas wyjątkowy duet: Bernard Maseli i DJ Eprom . Artyści zaprezentują w pełni autorski program, który swym zasięgiem obejmie brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne.

Bernard Maseli & DJ Eprom plakat

Bernard Maseli jest wibrafonistą, kompozytorem, aranżerem, producentem i pedagogiem oraz jednym z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego.  Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem Walk Away na festiwalu Jazz nad Odrą, gdzie zdobył główną nagrodę jako solista, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z Walk Away nagrał dziesięć płyt i brał udział w największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą m.in. Jazz Jamboree w Warszawie czy Jak-Jazz w Indonezji. Współpracuje z największymi gwiazdami, takimi jak Urszula Dudziak, Dean Brown, Mike Stern, Kuba Badach czy Anna Maria Jopek. Wziął także udział we wspólnej trasie koncertowej z legendarnym trębaczem Milesem Davisem. Od kilkunastu lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon miesięcznika Jazz Forum. Jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

DJ Eprom – DJ, a także raper, producent muzyczny i realizator dźwięku. Pod pseudonimem Sztigar Bonko tworzy humorystyczny hip-hop inspirowany dokonaniami Cypress Hill. W swoich produkcjach bardzo często sięga po komputery rodem z lat 80′, wykorzystując ich potencjał i brzmienie w produkcji nowoczesnej muzyki, pełnej energii, powstającej przy użyciu gramofonów i całej gamy instrumentów elektronicznych. Kiedy stoi za konsolą panuje nad każdym dźwiękiem, a osiągany efekt za każdym razem zapiera dech w piersiach publiczności. Współpracuje z gwiazdami, takimi jak Fisz Emade, Taco Hemingway, Grubson, Krzysztof Zalewski czy Robert Cichy. Czterokrotnie otrzymał nagrodę Fryderyka.

 Sobota, 29 października, godz. 20:00 / 18. Zaduszki Jazzowe

Kup bilet https://tiny.pl/w74xm

Bilety i karnety na 18. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie dostępne są także w sekretariacie PSCK (41 3572424)