×

Blisko natury wystawa Tamary Maj w Galerii Belweder

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Galerii Belweder na wystawę autorstwa Tamary Maj „Blisko Natury. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego o godz. 18.00.

 

Tamara Maj urodziła się 24 maja 1962 roku w Kielcach. Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o kierunku tkanina artystyczna. Na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie od 1993 roku pracuje w Galerii BWA Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. 

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WiklinaSwoją twórczość artystyczną prezentowała na 62 wystawach indywidualnych m.in.: w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Kielcach, Miechowie, Olkuszu, Ożarowie, Piasecznie, Pińczowie, Puławach, Radomiu, Sandomierzu, Szydłowcu, Tarnobrzegu, Tarnowie, Warszawie, Wilanowie, Wrocławiu.

Brała udział w ponad 200 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą (m.in. w USA, we Włoszech, w Norwegii, na Krymie) oraz w licznych aukcjach charytatywnych.

Brała udział w 35 plenerach wikliniarsko-tkacko-malarskich organizowanych przez OST „Wiklina”, PSEP i BSCK.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym Medal im. H. Czarneckiego – nagroda PLSP Kielce’82, II nagroda -„XIII Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki” Rzeszów’97, wyróżnienie i I nagroda – Ogólnopolskie Biennale Miniatury – Pińczów’97,’99, nagroda Przedwiośnie – Kielce’05,’09, nagroda – 9. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej, BWA Krosno’16.

Brała udział w programie TV Xymeny Zaniewskiej Stawka większa niż szycie w 1997 roku. Uczestniczyła w plenerowej prezentacji twórczości artystycznej przed Parlamentem Europejskim

1 maja 2004 roku z okazji Dni Polskich w Brukseli, w dniu akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Na zaproszenie ROT o/ Świętokrzyski i Regione Abruzzo-Włochy, 23 czerwca 2005 rok prezentowała prace z zakresu wikliny i tkaniny artystycznej na Salone della Autonomic Locall EUROPA, Rimini (Włochy). Uczestniczyła w warsztatach Tożsamość pomiędzy Sztuką a Kulturą w Specchii we Włoszech (10-14.11.2009). Posiada prace w zbiorach państwowych (BWA Kielce, BWA Olkusz, BWA Rzeszów, Muzeum Rzemiosła Krosno, Centrum Wikliniarstwa Rudnik n/Sanem) oraz zbiorach prywatnych: w Polsce, Anglii, Australii, Francji, Niemczech, Włoszech, USA, Kanadzie.