×

Bo każda litera ma znaczenie!

Sympatycy najpopularniejszej gry językowej świata zmierzyli się dziś w rozgrywkach I Międzyszkolnego Turnieju Scrabble w Pińczowie. Turniej zorganizowano w ramach projektu „PIĘĆ S(ł)ÓW czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Mistrzem I edycji Turnieju zostało Gimnazjum Nr 2 z Pińczowa z wynikiem 6844 pkt, II miejsce przypadło Gimnazjum Nr 1 z wynikiem 5192 pkt.

W Turnieju wystartowały 8-osobowe reprezentacje pińczowskich gimnazjów. Każdy zawodnik rozegrał osiem 15-minutowych partii. Wyniki każdego z zawodników sumowały się na wynik szkoły, którą reprezentował.

Indywidulanie najlepszą zawodniczką została Magdalena Kwiecień z Gimnazjum Nr z Pińczowa z wynikiem 1296 punktów. Wyróżniono także Julię Koprowską, która zanotowała najlepszy wyników wśród drużyny Gimnazjum Nr 1 – 886 punktów.

Każdy z uczestników Turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i kubek. Osobne nagrody wręczono szkołom i najlepszym zawodnikom każdej ze nich.
Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy Turnieju była to świetna zabawa i chętnie wezmą udział w kolejnych rozgrywkach scrabble. Najbliższe, otwarte dla wszystkich, rozgrywki odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowanie pracownikom Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie za pomoc w sędziowaniu Turnieju oraz Muzeum Regionalnemu, Zakładowi Karnemu i Panu Adolfowi Stochli za wypożyczenie zegarów szachowych.

*I Międzyszkolny Turniej Scrabble zorganizowano w ramach projektu „PIĘĆ S(ł)ÓW czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym” dofinansowanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”.*

IMG 5248


IMG 5254

IMG 5257

IMG 5261

IMG 5262

IMG 5265

IMG 5272

IMG 5299

IMG 5303