×

Bułat Okudżawa wiecznie żywy w pieśniach i balladach

Ponadczasowe piosenki Bułata Okudżawy w nietuzinkowych aranżacjach muzyków trójmiejskiego zespołu Piramidy rozbrzmiewały dziś w sali Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Było nastrojowo i dynamicznie, poetycko i muzycznie. Emocjonalne wykonania słynnych utworów, z kultową „Modlitwą” na czele, oczarowały słuchaczy i na długo zostaną w pamięci uczestników koncertu.

 „Chcemy, żeby pamięć o Okudżawie przetrwała, także wśród młodego pokolenia – mówi Piotr Kajetan Matczuk.” – lider zespołu. Muzycy zaśpiewali te najbardziej znane i legendarne utwory, będące wyznacznikiem jego największych i najbardziej charakterystycznych twórczych lat. Z Piotrem Kajetan Matczukiem na scenie wystąpi znakomici gitarzyści: Artur Chyb i Tomasz Imienowski. 
Bułat Okudżawa to twórca należący do największych bardów XX wieku i odegrał bardzo dużą rolę w kształtowaniu piosenki nie tylko rosyjskiej, ale poprzez znakomite tłumaczenia Osieckiej czy Młynarskiego był też niezwykle lubiany w Polsce. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy koncert oklaskiwał w Pińczowie nadkomplet publiczności.
 
bulat 01
 
bulat 02
 
bulat 03
 
bulat 04
 
bulat 05
 
bulat 06