×

Debiut teatralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pińczowa

W czwartek, 6 listopada, na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury odbył się premierowy spektakl „Hamleta” wg Jeremiego Przybory. Parodię szekspirowskiego „Hamleta” przygotowała dla pińczowian grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a cały spektakl wyreżyserowała Bożena Szatkowska-Mostek.

„Hamlet” wg Jeremiego Przybory to arcyzabawny tekst, pochodzący z roku 1954, który nazywany bywa także „Hamletem chuligańskim”, bo też jego bohaterowie poczynają sobie nieco po hultajsku i używają języka dość niebanalnego. Spektakl wyreżyserowała znana animatorka kultury Bożena Szatkowska-Mostek a w rolę aktorów wcieliły się jej koleżanki z uniwersyteckiej ławy – słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego już 2 rok w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. „Teatr jest jedną z wielu form aktywności uniwersyteckich, ale jakże trafioną” – powiedziała Iwona Senderowska – dyrektor PSCK przed spektaklem.

Publiczność premierowa przyjęła sztukę owacyjnie. To było pół godziny świetnej zabawy  i aż szkoda że tak krótko. – mówiono po spektaklu.  Na sali, z nadkompletem publiczności, znaleźli się przyjaciele, rodziny, przedstawiciele samorządu, wnuki oraz koledzy po fachu – wśród nich Lech Wroński – aktor dramatyczny i reżyser, który z Pińczowem i Pińczowskim Centrum Kultury jest mocno związany. Nie ukrył on swojego uznania dla całej teatralnej grupy UTW. „Ogromnie się cieszę, że takie rzeczy dzieją się w Pińczowie.” – gratulował po premierze.

Kolejny spektakl w najbliższą sobotę o 17.00 w sali kinowej PSCK.

Zdjęcia: Lilka

 12651

12635

12636

12637

12645

12655