×

Detektywi Lasse i Maja w lutowym kino dzieci w PSCK

W lutym w ramach programu „Kino dzieci prezentuje”, mamy kolejną propozycję dla najmłodszych widzów. 14 lutego wyświetlimy film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stell Nostra”.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stell Nostra. To kolejna część przygód ulubionych bohaterów znanych z książek Martina Widmarka i Heleny Willis o parze młodych detektywów z Valleby. Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu nowy konflikt – detektywi będą pracować w trudnych warunkach. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra. Otrzymał w ubiegłym roku nagrodę ZŁOTEGO ŻUKA (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu).

OPIS:

W małym cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Film wyświetlany będzie o godz. 9:00 i 11:00. Bilety w cenie 5 zł. Rezerwacja miejsc w sekretariacie PSCK (osobiście lub telefonicznie 413572424).