×

Dni Ponidzia 2018 – bezpieczna i dobra zabawa.

 

     Dni Ponidzia 2018 przeszły już do historii. Najbardziej cieszy fakt ,że po raz kolejny pińczowianie i goście z różnych stron, udowodnili, że niezależnie od pogody potrafią doskonale się bawić. Frekwencja dopisała, szczególnie na koncercie Sławomira. To były dwa dni dobrej zabawy przy płynącej ze sceny muzyce w wykonaniu Natalii Nykiel , Sławomira ,Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pińczowie, młodych solistów PSCK i zespołów kieleckiej Wolnej Strefy, Bandy Edwarda, Folkover, Freeborn Brothers, kapel weselnych, oraz DJ’ów : Cue i Baloman. Imprezie na stadionie towarzyszyły – Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej , miasteczko lokacyjne (animacje, zajęcia plastyczne, zabawy organizowane przez nasz dom kultury ;pokaz polskiej sztuki walki w wykonaniu Signum Polonicum; stoisko Jednostki Strzelec oraz Muzeum Regionalnego w Pińczowie – bicie monet lokacyjnych.

     Ważnym aspektem tegorocznych Dni Ponidzia było zdrowie mieszkańców dlatego można było odwiedzić stoisko Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej i wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru, badanie ciśnienia, spirometria . W sobotę w cytobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z bezpłatnej cytologii mogły skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Także w sobotę młodzi ludzie pokolorowali Pińczów, jednocześnie wspomagając Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, w ten sposób łącząc przyjemne z pożytecznym.

     Nie lada atrakcją tegorocznego święta było wesołe miasteczko, dostarczające odwiedzającym wielu emocji, które od czasu do czasu próbowała studzić pogoda. Nie byłoby święta Ponidzia bez jego tradycyjnych smaków, których całą paletę można było poznać na stoiskach kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Pińczów: Skowronna Dolnego, Kozubowa, Młodzaw, Koperni i Bogucic.

     Dziękujemy za dobrą i bezpieczną zabawę wszystkim uczestnikom oraz firmom i instytucjom, które włączyły się organizacyjnie i sponsoringowo w to wydarzenie. 

     A byli z nami:

Współorganizator:

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Partnerzy:

– Liga Obrony Kraju/ oddział Pińczów

– Muzeum Regionalne w Pińczowie

– Signum Polonicum

– X Photo

– Agencja Reklamy Michał Janyst

Sponsor główny:

– Urząd Miejski w Pińczowie

Sponsorzy:

– Dolina Nidy Sp. z o.o.

– Grupa Polskie Składy Budowlane

– Wodociągi Pińczowskie

– Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

-Rigips Polska Stawiany

– Vitana

– Novator

– EKOM Maciejczyk Sp. J

– Nationale Nederlanden

– Gomar Pińczów

– Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych

– Rob –Bud

– Trans-Bud Łukasz Janiga

– Warsztat Samochodowy Zdzisław Cygan

Media:

– Echo Dnia

– Radio Kielce

– TVP 3 Kielce

– Radio Fama

– Radio TPI

– Tygodnik Ponidzia

– Telewizja Świętokrzyska

– pińczow.com

– Pińczów Twoje Miasto

Zdjęcia z tegorocznych Dni Ponidzi można zobaczyć w naszej galerii.

Y8290450 1 2ss