×

Dni Ponidzia już za nami

Za nami Dni Ponidzia. Tradycyjnie, w pierwszy weekend lipca, hucznie rozpoczęliśmy wakacje ożywiając miasto ogromem muzycznych emocji. To były wyjątkowe 4 dni wspólnego świętowania i niezapomnianej atmosfery jaką stworzyliśmy wspólnie z Wami. Miasto tętniło muzyką, zabawą i energią, która udzieliła się nam wszystkim.

Tegorocznie dni miasta trwały aż 4 dni i rozpoczęły się w czwartek, na wirydarzu pińczowskiego Belwederu, w samym sercu kulturalnego Pińczowa. Wystawy pińczowian (fotograficzna i malarska), niezapomniany koncert polsko-słowackiego tria Juli Masnicovej pozwolił pokazać to, co w pińczowskiej kulturze jest wyjątkowe i najcenniejsze – aktywność twórczą mieszkańców. Urzekająca magia miejsca udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności a prezentowane wystawy podkreśliły artystyczną duszę miasta.

Piątek świętowaliśmy w klimatach klezmerskich i bałkańskich, z dużą dawką pozytywnej energii i muzycznego szaleństwa które zaserwował nam zespół Klezmafour. Tętniło muzyką wnętrze przepięknej Synagogi Starej, tętniła wspólnym świętowaniem ulica Klasztorna. Pragnęliśmy poprzez muzykę ożywić tę część miasta, ale i zwrócić uwagę na najpiękniejszy pińczowski zabytek inaugurując projekt „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki”. Publiczność dała się porwać artystom do wspólnej zabawy i owacyjnie podziękowała za niezwykle energetyczny koncert.

W sobotę  i niedzielę tętniła najbardziej turystyczna część miasta – nad zalewem. Stadion MOSiR wypełniły setki pińczowian i gości, którzy mogli bawić się wspólnie z artystami pojawiającymi się na dużej scenie, ale i korzystać z dodatkowych atrakcji dziejących wokół.   Muzyka serwowana na scenie była różnorodna tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć utalentowanych pińczowian: orkiestra dęta OSP, wokaliści Studia Piosenki i goście, Magdalena Paradziej, Michał Mazur, którzy gromko nagradzani byli brawami za swoje muzyczne popisy.

Działo się na lądzie, działo się na wodzie i w powietrzu. I Regaty Sunshine Cup Regesta, brifing mikrolotowy w Aeroklubie Regionalnym pozwoliły zapromować największe turystyczne atrakcje miasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację święta miasta. Dziękujemy sponsorom, partnerom, stowarzyszeniom, patronom medialnym. Wszyscy razem stworzyliśmy niezwykłą atmosferę świętowania w Pińczowie.