×

Dni Ponidzia powracają!

 

Dni Ponidzia powracają! Po dwuletniej przerwie miasto Pińczów zaprasza do wspólnego świętowania. Na mieszkańców i gości czekają trzy dni nie tylko koncertowych atrakcji.
 
W tym roku zaczynamy w piątek – 1 lipca – koncertem w Synagodze Starej. W wyjątkowych wnętrzach jednej z najstarszych zachowanych synagog w Polsce odbędzie się porywający koncert muzyki klezmerskiej „Shalom”. Tradycyjnie przed synagogą ustawiony zostanie telebim.
W sobotę przenosimy się na stadion MOSiR przy ul. Pałęki. Tam, od rana na najmłodszych czekać już będą atrakcje na wesołym miasteczku a od godzin popołudniowych, na płycie głównej stadionu, rozpocznie się część koncertowa. W klimat polskich i zagranicznych przebojów wprowadzą nas kapele z Pińczowa i okolic. Covery zespołu Bajm wyśpiewamy wspólnie z zespołem Biała Armia – laureatem Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd w Kamiennej Górze. Gwiazdą sobotniej części imprezy będzie koncert gwiazdy disco-polo Czadomana, znanego m.in. z piosenki „Ruda tańczy jak szalona”. Od godziny 23:00 rozpoczniemy dyskotekę pod gwiazdami z DJ MIKE F & DEV J, jędrzejowskimi artystami, którzy od lat zajmują się muzyką klubową.
Wydarzeniami towarzyszącymi sobotniej części imprezy będzie strefa gastronomiczna, stoiska kół gospodyń wiejskich, punkt badań profilaktycznych zapewnionych przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Na płycie głównej stanie także specjalne Bezpieczne Miasteczko, do którego zaprasza sponsor – firma Regesta S.A. Czekać tam będą na Was symulatory imitujące zdarzenia drogowe – dachowania, zderzenia, trenażer refleksu oraz alko-gogle. Przed wakacyjnym okresem wyjazdów to będzie dobra nauka o bezpieczeństwie na drodze. Bezpieczeństwo drogowe to nasz wspólny interes – zapewnia Regesta S.A.
Niedzielną część imprezy otworzy Holi Święto Kolorów. Swoje talenty zaprezentuje uzdolniona młodzież zrzeszona w Amatorskim Ruchu Artystycznym, ale i pińczowianie, którzy z sukcesami startują w różnorodnych konkursach wokalnych. Wszyscy spragnieni energetycznego reggae na pewno się nie zawiodą! Na pińczowskiej scenie wystąpi TABU – śląski zespół, który powstał w 2003 roku. Zespół ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów oraz płytę koncertową z „Przystanku Woodstock 2014”. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – “Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi” . Sukces zawdzięczają swej porywającej wizji reggae, gdzie standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwot
O 21:30 na scenie pojawi się Małgorzata Ostrowska – królowa polskiego rocka, od zawsze oryginalna i wyrazista. Artystka kojarzona jest przede wszystkim z poznańską grupą Lombard i polskim rockiem lat 80. i 90. Wokalistkę wyróżniono tytułem „Ikony Festiwalu w Opolu”, przyznawanym przez TVP i miasto Opole najwybitniejszym osobowościom opolskiego festiwalu. Usłyszymy nie tylko „Szklaną pogodę” ale też inne niezapomniane i poruszające przeboje, jak „Gołębi puch” oraz „Mister of America”.
W niedzielę na obiektach MOSiR pojawi się także mobilna pracownia badań diagnostycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Przez cały weekend polecamy atrakcje na wodzie – w Klubie Wodnym Kon-Tiki a także w pobliskim Aeroklubie Regionalnym.
Do wspólnego świętowania tegorocznych Dni Ponidzia zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, sponsorzy i partnerzy wydarzenia.
 
REGULAMIN IMPREZY DNI PONIDZIA 2022