×

Dorośli – Dzieciom, czyli teatralna zabawa na Dzień Dziecka

„Pociąg do wierszy – przystanek Pińczów” dotarł dziś do stacji Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Pasażerami były dzieciaki a wesołą ciuchcię nakręcali dorośli, którzy przez chwilę postanowili poczuć się dziećmi.

Pomysł na przygotowanie przedstawienia zrodził się rok temu po występie najmłodszych w ramach projektu PSCK „JA w kulTUrze- Inicjatywy lokalne”. Przedstawienie oparte na tym samym scenariuszu przygotowali teraz rodzice wcielając się rolę dzieci. Przy pomocy instruktora teatralnego PSCK Wojciecha Jurewicza powstał mini- spektakl wykorzystujący najbardziej znane utwory z poezji dziecięcej. W rolę zwierzątek i bajkowych postaci wcielili się: Wojciech Jurewicz, Izabela Oszmiana, Sylwia Puchała, Justyna Mazur, Marzena Witkoś, Iwona Senderowska, Kinga Niebudek-Gwiaździńska, Mariusz Rogala, Beata Nakonieczna, Joanna Strączek i Małgorzata Leszczyńska.

Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w podobne inicjatywy serdecznie zapraszamy. Kultura to dawanie radości, przekazywanie emocji i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację przedstawienia a naszej fantastycznej widowni za tak ciepłe przyjęcie:)

pociag2 01

pociag2 02

pociag2 03

pociag2 04

pociag2 05

pociag2 06

pociag2 07