×

Dziecięca wystawa na Dzień Dziecka w PSCK

Uroczystym wernisażem otwarto wczoraj wystawę I Przeglądu Plastycznego Dzieci i Młodzieży w PSCK. Był tort, podziękowania dla młodych artystów, a zamiast kwiatka balon z logo Przeglądu dla każdego. „To wyjątkowa, pełna koloru i optymistyczna w swoim przekazie wystawa” – powiedział Paweł Kisielewski – plastyk PSCK koordynujący Przegląd.

Na wystawie zaprezentowano ponad 100 prac jakie wpłynęły na I Przegląd Plastyczny Dzieci i Młodzieży. W większości są to prace przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Tematem wiodącym tegorocznego Przeglądu był Pińczów w czterech porach roku. Nie zabrakło też obrazków z ulubionych bajek i miejsc. Uwagę zwraca kolorystyka, różnorodność i intensywność barw, które pokazują, że tworzenie sprawia dzieciom dużą radość i satysfakcję.

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury składa wielkie podziękowanie dla cukierni Pani Marzanny Łyżwińskiej za ufundowanie tortu dla młodych artystów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania tej wyjątkowej wystawy w holu głównym PSCK. Wystawa czynna będzie do końca lipca.

Fot. Piotr Kucybała

twor dziecit01

twor dziecit02

twor dziecit03

twor dziecit04

twor dziecit05

twor dziecit06

twor dziecit07

twor dziecit08

twor dziecit09

twor dziecit10

twor dziecit11