×

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Jak co roku w lutym PSCK włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W przypadającym dzisiaj święcie propagującym działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu wzięli udział młodzi programiści na on-linowych zajęciach z robotyki.
Na spotkaniu przed kamerkami przypomnieliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w sieci, zasady tworzenia bezpiecznych haseł i to jak w obecnej sytuacji nakierowanej na zdalną naukę zdrowo i rozsądnie korzystać z urządzeń cyfrowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.