×

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn – połączone w jedno święto – obchodzili studenci UTW w Pińczowie

10 marca, w Dniu 40 Męczenników, a od 1999 roku zwanym również Dniem Mężczyzn, spotkali się studenci pińczowskiego UTW na wspólnym święcie.

Na scenie sali teatralnej PSCK wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 2, Szkoły Muzycznej i Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Gimnazjaliści zaprezentowali własne utwory poetyckie. Julia Krotosz opowiedziała o swojej babci – Janinie Kosień – znanej społeczniczce, Kasia Kwapisz i Paula Milner zaprezentowały piosenkę poetycką, a Anna Puchała piękny wiersz poświęcony nauczycielkom. Po nich na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Muzycznej – trio w składzie Piotr Grębosz, Maria Skrzypek i Karolina Morton oraz skrzypaczki Angelika Zarzycka i Ewa Kucięba. Występ młodzieży zakończyły dziewczynki z zespołu Rytm działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie.

Młodym artystom i ich opiekunom podziękowała szefowa UTW Bożena Szatkowska-Mostek, a następnie zaprosiła uczestników do wspólnej, słowno-muzycznej biesiady. Były więc wspólne śpiewanie do akompaniamentu pana Leszka Rokity oraz długie, kulturalne dyskusje i rozmowy, okraszone nutami dowcipu i humoru. Z zadowoleniem zauważyć należy, że słuchacze pińczowskiego UTW zżyli się już ze sobą i chętnie spędzają wspólnie czas nie tylko na wykładach i ćwiczeniach, ale również przy innych okazjach, takich jak Dzień Kobiet i Mężczyzn, przy kawie, herbacie i słodyczach.

dkim-2

dkim-3