×

Europejskie fantazje

Dwa światy – klasyczny i sztuki improwizacji. Dwie niezwykłe osobowości, wywodzące się z różnych dziedzin, w zabawny i prowokujący sposób tworzą nowe, niepowtarzalne i niespodziewanie naturalne, organiczne wręcz fuzje. Wyjątkowy występ dwojga słynnych litewskich artystów – saksofonisty Petrasa Vyšniauskasa i pianistki Aleksandry Žvirblytė, poświęcony jest 700-leciu Wilna. Projekty muzyków podbiły już serca nie tylko
litewskich, ale i europejskich melomanów. Zarówno publiczność, jak i krytycy muzyczni podziwiają najwyższy poziom wykonawców i ich niepowtarzalne pomysły artystyczne.

Podczas koncertu Fantazje Europejskie zaprezentowane zostaną autorskie dzieła i improwizacje oparte na muzyce wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej. Usłyszmy nieoczekiwane, nowoczesne i oryginalne spojrzenie na muzykę różnych kompozytorów,
od Rnesansu po XXI wiek, łączące słynne utwory fortepianowe z improwizacjami, oryginalne dzieła na fortepian i saksofon m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, H. Wolfa, B. Bartoka, J. Fielda, F. Chopina, A. Pärta, P.Vasksa, W. Stenhammara, C. Nielsena, Z. Fibicha, C. Francka, C. Debussy’ego, N. Hummela, A. Solera, J. Ockehema, M. K.
Čiurlionisa, A. Šenderovasa.

Koncert organizowany jest w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Organizatorem koncertu w Pińczowie jest Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Sponsorem głównym koncertu jest 𝗚𝗿𝘂𝗽𝗮 𝗣𝗦𝗕 𝗛𝗮𝗻𝗱𝗲𝗹 𝗦.𝗔.

Bilety w cenie 60 zł dostępne na https://www.bsck.busko.pl/biletyna.html