×

Festiwal filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub znów w Pińczowie

W połowie czerwca, tak jak w poprzednich latach dzieci i młodzież z Pińczowa będą mogły obejrzeć kolejną serię filmów traktujących o młodzieńczych przyjaźniach, odwadze, marzeniach czy pomagających poznawać świat. Wszystko to dzięki temu, że Pińczów po raz kolejny znalazł się wśród festiwalowych miast Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub.

Już dziś zapraszamy Was od 10 do 12 czerwca na pokazy filmów pełno i krótkometrażowych, które jak zawsze dostosowane będą do konkretnych grup wiekowych. Prezentowane filmy są wyjątkowe nie tylko ze względu na znakomite rzemiosło filmowe ale również na przekazywane treści. Organizatorem festiwalu jest Fundacja IKS.

Zapisy na projekcje filmowe przyjmujemy w sekretariacie PSCK i pod nr telefonu 413572424. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!

Poniedziałek 10.06

Godz. 8.15 – „Jajko czy kura” – 90 min , +11lat

Chociaż ma tylko 12 lat, Max jest przedsiębiorcą. Niestety, z powodu przeprowadzki do odległej wsi musi zamknąć swoją firmę. Kiedy jednak w nowym miejscu Max zauważa kurczaki w stodole swojego kuzyna Charlesa, dostrzega też sposób na powrót do biznesu. Aby założyć ekologiczną fermę, chłopcy łączą siły z Alice, popularną youtuberką.

Godz. 10.00 – „Niespodzianki” (krótki metraż) – 62 min. +6 lat

Czas na serię nieoczekiwanych zakończeń. Kto zostanie towarzyszem młodej czarownicy? Czy Wróżka Zębuszka naprawdę spełnia życzenia? Jak uratować jabłoń przed wycięciem? Czy na pewno znacie historię powstania świata? W tym paśmie umieściliśmy nasze najbardziej zaskakujące filmy i animacje, stworzone na wielu kontynentach: od USA, przez Polskę, Francję i Finlandię, aż do Indonezji i Korei Południowej.

Wtorek 11.06.2024

Godz. 8.15 – „Przy rzece” – 93 min, +11 lat

Szkolny rozrabiaka Shi Niuniu mieszka w malutkiej wiosce w Chinach. W klasie, której przewodniczy perfekcyjna, ambitna uczennica, wszyscy uważają go za przypadek beznadziejny. Jedynie Fenti, siostra dyrektorki szkoły i doktorantka pedagogiki, widzi w chłopcu potencjał i nominuje go na dyżurnego. Nawiązuje się niezwykła przyjaźń między Shi Niuniu i nieśmiałą zakompleksioną Mao Ye. Wspólnie będą prowadzić szkolny radiowęzeł i pakować się w liczne tarapaty.

Godz. 10.15 – „Ku przygodzie” (krótki metraż) 51 min, +4 lat

Naszych najmłodszych widzów czekają niezwykłe animowane przygody w magicznych, mroźnych, podniebnych krainach. Od miejskiej dżungli, którą przemierzymy wraz z adoptowanym psem, do brazylijskiej wyśnionej dżungli pełnej rozbrykanych jaguarów, będziemy poznawać prace rozmaitych artystów z całego świata, którzy włożyli moc wyobraźni w te krótkie filmowe opowieści.

Środa 12.06.2024

8.15 – „Czas próby”  (krótki metraż) 84 min, +9 lat

Niektóre historie z tego pasma mogą się wydać widzom bardzo znajome. Zarozumiałe koleżanki mogą się zdarzyć w końcu nie tylko na obozie jeździeckim, niejeden i niejedna z nas zabiega o duża ilość subskrybentów, a wybór fryzury to wyzwanie na każdej szerokości geograficznej. Inne będą zupełnie egzotyczne jak dążenie dwóch indyjskich chłopców do spotkania oko w oko z leopardem.

10.15 – „Mimo trudności” (krótki metraż) 60 min, +6 lat

Na drodze bohaterów filmowych stają rozmaite trudności, którym dzielnie stawiają czoła. Sabyr, chłopak z Kazachstanu, zrozumie i oswoi dysleksję. Dhakira odważy się opowiedzieć kolegom z klasy o swoim pochodzeniu etnicznym. A Thiago i Cecilia wsiądą na rower mimo niepełnosprawności. Dodatkowo, w animacjach pojawią się wątki baśniowe, będzie coś o początkach świata i coś o apokalipsie.