×

Hej Sobótka Sobótka…

 

„Hej Sobótka Sobótka
Dzień jest długi noc krótka”
więc to najlepszy czas na spotkania z kulturą w naturze.

Zapraszamy do gościnnej przestrzeni Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów gdzie zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty- oczywiście z motywami roślinnymi, występy uczestników Amatorskiego Ruchu Artystycznego – ukazujące całoroczny efekt pracy w kołach zainteresowań.
Tuż przed zapadnięciem zmroku zapraszamy na inscenizację obrzędów sobótkowych w wykonaniu młodzieży Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie , roztańczonych grup Atut naszego Centrum Kultury od lat prowadzonych przez Teresę Płachtę oraz członkiń Stowarzyszenia Chata Bogucka. Nad powstaniem inscenizacji czuwali nasi instruktorzy: Wojtek Jurewicz i Wojtek Kolankowski. Podczas sobótkowych obrzędów swój finałowy pokaz inspirowany kujawiakiem zaprezentują młodzi tancerze uczestniczący w warsztatach tańca ludowego. Spotkania trwają w domu kultury od marca, a prowadzone są przez instruktor Agnieszkę Adamczyk. Warsztaty zorganizowano podczas realizacji projektu „Przystań Kultury Ludowej” i sfinansowano w ramach Programu Etno Polska. Swój taneczny popis zaprezentuje Weronika Błach, która podczas 8. Otwartego Turnieju Tańca w Pińczowie otrzymała Grand Prix dla najlepszej solistki. Obrzędy sobótkowe zakończy tradycyjne puszczanie wianków na zalewie.

Na zakończenie spotkania zapraszamy Was do kina na Przystani na film, który sami wybierzecie z pośród czterech propozycji. Ankieta w kolejnym poście.

Zabierz koc, najbliższych, przyjaciół i spotkajmy się w tę najkrótszą noc w roku na Kon-tikach.