×

I Ogólnopolski Plener Malarski „Pińczowskie klimaty”

 

      „Pińczowskie klimaty” – pod takim hasłem w dniach 26-31 sierpnia odbędzie się plener malarski inaugurujący nowy cykl Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Pińczowie.  Łączymy słowo i obraz, działamy na pograniczu literatury i sztuk plastycznych nadając słowu pisanemu formę graficzną. Nasz cykl plenerów otworzy twórczość Adama Ochwanowskiego a dokładnie Jego sonety niedokończone traktujące o Pińczowie. To właśnie stanowić będzie o wyjątkowości naszego pleneru – pochylanie się nad twórczością wybitnych poetów i pisarzy i przelewanie własnej interpretacji słów na płótno.

W plenerze wezmą udział uznani i cenieni artyści z różnych zakątków Polski: Joanna Biskup, Sylwia Caban, Krzysztof  Ciecieląg, Jan Drewicz, Kazimierz Kielian, Paweł Kisielewski, Andrzej Kozera, Urszula Lubczyńska-Gładka, Anita Łukasik, Józef Machała, Norbert Palmer, Ewa Praisner, Bogdan Ptak i Dariusz Stelmach.

Dodatkowo swoje prace pod kierunkiem artystów wykonają także dzieci i młodzież wyróżnieni w trwającym do połowy sierpnia konkursie plastycznym „Blisko natury” – szczegóły konkursu na stronie www.psck.pl

Organizatorami pleneru są Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Czesław Siekierski.

Ogólnopolski Plener Malarski baner 800 x 284