×

I Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej w Pińczowie

Malujesz, rzeźbisz, tworzysz wyjątkowe rękodzieło? Pokaż nam swoją twórczość, zainspiruj swoją pasją innych. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w I Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej „Wiosna kultury”. Zapraszamy twórców, którzy nie zajmują się sztuką zawodowo realizują swoje pasje w różnych dziedzinach plastyki: malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne (np. gobelin, haft, decoupage, makrama).

Celem przeglądu jest upowszechnianie i promocja idei amatorskiego ruchu artystycznego oraz integracja środowisk twórczych w regionie. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 3 prace, termin przyjmowania prac 19 marca 2021.

Finałem przeglądu będzie uroczysta wystawa, podczas której wręczone zostaną dyplomy, statuetki i nagrody dla wyróżniających się twórców. To pierwszy taki przegląd organizowany w PSCK, ale liczymy, że na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

Pragniemy poprzez niego promować twórczość mieszkańców Pińczowa i okolic, pokazywać ich pasje i integrować w ten sposób środowisko wokół wspólnych działań.
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania w linkach poniżej:

Regulamin przeglądu       Karta zgłoszenia