×

II Gminny Przegląd Jasełkowy rozstrzygnięty

16 stycznia w sali widowiskowej PSCK  odbył się  III Gminny Przegląd Jasełkowy. Celem tego konkursu  jasełek jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanychz Bożym Narodzeniem jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów,kółek teatralnych działających przy szkołach, instytucjach, stowarzyszeniach z terenu gminy Pińczów. W przeglądzie wzięło udział ponad 140 wykonawców z 7 pińczowskich szkół. Patronat honorowy nad Przeglądem sprawował Marszałek Województwa  Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Uczniowie zaprezentowali przedstawienia jasełkowe w różnych konwencjach. Od tradycyjnych, opowiadających historię™ o Narodzeniu Pańskim w sposób konwencjonalny, po nowatorskie realizacje, sięgające po różnorodne środki wyrazu, odwołujące się do współczesnych sytuacji.

Komisja w składzie: O. Rafał Rudziński – Przewodniczący, Jerzy Znojek – członek, Iwona Senderowska – członek, Wojciech Jurewicz – członek, Rafał Mazurek – członek miała duży problem z wyborem najlepszego przedstawienia ale ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

Wyniki przeglądu przedstawiają się następująco:
Kategoria I (Szkoły Podstawowe)

I miejsce: – szkoła podstawowa nr 2 w Pińczowie

II miejsce: – szkoła podstawowa nr 1 w Pińczowie

III miejsce: – szkoła podstawowa w Kozubowie

Wyróżnienie:

Szkoła podstawowa w Młodzawach

 

Kategoria II (Gimnazja)

I miejsce: Gimnazjum nr 1 w Pińczowie

Kategoria III (Szkoły specjalne i Fundacje)

SOSW w Pińczowie

Fundacja Złote Serce.

Szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki a zwycięskie grupy w poszczególnych kategoriach dodatkowo darmowy wstęp na najbliższy seans do kina Orange.

Organizatorami Przeglądu Jasełek było i Muzeum Regionalne w Pińczowie i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

 

Fot. Wojciech Bałabański

jaselka2014-05

jaselka2014-06

jaselka2014-07

jaselka2014-08

jaselka2014-09

 

Więcej zdjęć w galerii.