×

Ja w Teatrze – projekt

Informacje z przebiegu realizacji projektu „JA w teatrze” realizowanego w ramach programu „Kultura Dostępna”. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Okres realizacji: marzec-grudzień 2019

JA w teatrze

 

 Warsztaty teatralno-animacyjne w świetlicy wiejskiej w Kozubowie ( październik-listopad 2019)

Zapraszamy mieszkańców Kozubowa i okolic do udziału w warsztatach teatralno-animacyjnych, które poprawdzi aktor teatru Ciut Frapującego.
Zapisy i więcej informacji u pracownika świetlicy wiejskiej w Kozubowie.

 

TCF warsztaty Kozubów plakat

 

 mkidn ja w teatrze


 

„Zapiski z wygnania” z wizytą w kieleckim teatrze (październik 2019)

Niezrozumienie. Bunt. Żal. Gorycz. Samotność. Ból. Wszystko to zagrane i wypowiedziane w taki sposób, że trafia bezpośrednio do widza układając się w przejmującą opowieść. „Zapiski z wygnania” na podstawie wspomnień Sabiny Baral w adaptacji Magdy Umer i Krystyny Jandy to monodram, który ma wielką siłę oddziaływania. „Bo teatr ma sens bowiem wtedy, gdy porusza” – tak napisano w jednej z recenzji spektaklu.

Mogliśmy się o tym przekonać wczoraj, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, uczestnicząc w monodramie „Zapiski z wygnania” z repertuaru Teatru Polonia z Krystyną Jandą, która za tę rolę nagrodzona została wieloma laurami.

Poruszająca historia, ale i możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie – gdzie przy minimalnych środkach wyrazu i scenografii, dzieje się tak wiele, gdzie treść znaczy dużo więcej niż forma.

Udział w spektaklu był częścią projektu „JA w teatrze” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, który dofinansowany został w ramach programu „Kultura dostępna 2019” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 {gallery}News/teatr_zapiski_10_2019{/gallery}

 mkidn ja w teatrze


 

Zaproszenie na spektakl „Zapiski z wygnania” w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego (wrzesień 2019) 

Zapraszamy na kolejny wyjazd w ramach projektu „JA w teatrze” realizowanego z programu Kultura Dostępna. Tym razem odwiedzimy Teatr Żeromskiego w Kielcach, gdzie wystawiona zostanie sztuka „Zapiski z wygnania” z repertuaru warszawskiego Teatru Polonia.

Na scenie zobaczymy ikonę polskiego teatru i filmu – Krystynę Jandę w jednym z najważniejszych spektakli w swojej karierze.

To już ostatni z wyjazdów realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury projektu „JA w teatrze”. Trwający od kwietnia projekt umożliwia zwiększenie dostępu do kultury wysokiej i uczestnictwa w wydarzeniach o najwyższym standardzie.

Wyjazd do Teatru Żeromskiego w Kielcach adresowany jest do osób dorosłych i seniorów. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie w pierwszej kolejności zapisywane będą osoby, które dotąd nie uczestniczyły w projekcie.

Projekt „JA w teatrze” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

zapiski z wygnania plakat

 

 mkidn ja w teatrze


 

Teatr dla każdego. Kolejne teatralne działania za nami  (czerwiec 2019)

To był wyjątkowo teatralny weekend. W piątek najmłodsi uczestniczyli w spektaklu i warsztatach w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś, w sobotę – premiera spektaklu „Powtórka z Czerwonego Kapturka” w wykonaniu rodziców a w niedzielę teatralna wyprawa do Krakowa. Wszystko dostępne bezpłatnie dla mieszkańców w ramach projektu „JA w teatrze” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.Trwający od marca projekt zakłada szereg działań teatralnych i około teatralnych adresowanych dla różnych grup wiekowych. Wszystko po to by przybliżyć magię teatru i włączyć mieszkańców w aktywne jego tworzenie.
 Działania projektu obejmują warsztaty teatralne i scenograficzne, wyjazdy na spektakle do teatrów oraz przybliżanie oferty teatrów oraz pokazanie teatralnej magii od niedostępnych zwykle stron.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej>>>
 

 mkidn ja w teatrze

 


 

Z wizytą w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego (czerwiec 2019) 

„Sztuka jest najwyższą rozkoszą życia” – napisał na ścianie garderoby krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego komediopisarz Adam Bełcikowski. Wiemy o tym od dawna, ale dziś słowa te mogliśmy także zobaczyć z bliska. Jak i wiele innych, wyjątkowych i niedostępnych zwykle miejsc w teatrze.

Garderoba Ludwika Solskiego, kurtyna Siemiradzkiego, loża cesarska oraz przepiękny spektakl „Kwiat paproci” w reżyserii Jakuba Krofta. Nie odmówiliśmy sobie także Galerii Malarstwa Sukiennice – świadka wielkich bali i uroczystości patriotycznych i zapoznania się z największą w Polsce stałą ekspozycją dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Do tego parada smoków, piękna pogoda. Jednym słowem niedziela ze sztuką w najlepszym wydaniu.

Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas.

Wycieczka była jednym z elementów projektu „JA w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

teatr krakow 01

teatr krakow 02

 Więcej zdjęć z wizyty w Krakowie znajdziecie na naszym Facebook’u

 

 mkidn ja w teatrze


 

Bajkowy Dzień Dziecka – premiera „Powtórki z Czerwonego Kapturka (czerwiec 2019)

I teatralnie, i plastycznie. Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Najpierw przedstawienie dorośli – dzieciom czyli „Powtórka z Czerwonego Kapturka’ przygotowana przez rodziców dla dzieciaków, potem uroczysty wernisaż „Moje marzenia” uczestników kółka plastycznego PSCK. Tworzymy kulturę! Razem! Fot. Alicja Mazurek

premiera czerwonego kapturka 01

premiera czerwonego kapturka 02

premiera czerwonego kapturka 03

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebook’u

 

 mkidn ja w teatrze


 

 Z wizytą w Kubusiu (maj 2019)

JA w teatrze… Jestem drzewem. Szumem wiatru. Błyskawicą. Otwieram szeroko oczy. Widzę dużo kolorów. Czuję dym. JESTEM!

Kolejny ciąg naszego teatralnego projektu. Dziś swoje JA w teatrze odnajdywali najmłodsi. A jak najmłodsi to w najbliższym naszemu sercu Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Dziękujemy za wspólną teatralną podróż do świata bajki i fantastyczną zabawę podczas warsztatów.

Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Ja w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna 2019”.

 kubuś 01

kubuś 04

 Więcej zdjęć znajdziecie na naszym fanpage na Facebooku

 mkidn ja w teatrze


 

 Szlakiem krakowskich teatrów (maj 2019)

 

Historia krakowskich teatrów, tajniki teatralnej architektury i specyfiki zawodu aktorskiego; spojrzenie na teatr nie tylko od strony widowni, ale i od kulis. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wyjazd do Krakowa, który odbędzie się 2 czerwca 2019. To pierwszy z cyklu wyjazdów zaplanowanych w ramach projektu „JA w teatrze” realizowanego przez centrum kultury.

W programie wyjazdu zwiedzanie Krakowa szlakiem teatralnym z Grupą Aktywni oraz udział w spektaklu „Kwiat Paproci” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Wyjazd bezpłatny. Zapraszamy młodzież od 16. roku życia i rodziców. Zapisy w sekretariacie PSCK (41 3572424).
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „JA w teatrze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna” z Funduszu Promocji Kultury.

 wyjazd krakow

 mkidn ja w teatrze


 

„Powtórka z Czerwonego Kapturka” czyli dorośli-dzieciom (maj 2019)

Bajkę o Czerwonym Kapturku znają chyba wszyscy. Ale historia kapturka, napisana przez Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, nieco różni się od bajki, którą czytują dzieci w książkach. Obok Czerwonego Kapturka, Babci, Wilka i Gajowego pojawią się także kogut i kury, z którymi bawi się Kapturek, syn Wilka, który nie czyta bajek oraz Bezimienny Ptak, który nie wie kim jest. Na ten barwny, wesoły, pełen dowcipnych ripost spektakl zapraszamy dzieci i nie tylko. Premiera spektaklu – 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, o godz. 17:30 w sali kinowej PSCK.

więcej>>>

 czerwoy kapturek plakat m

 

 mkidn ja w teatrze


 

 Jest teatr z tym teatrem (kwiecień 2019)

 

Jest teatr z tym teatrem! Trwają próby, tworzy się scenografia do spektaklu „Powtórka z Czerwonego Kapturka”. Pomagają nam w tym aktorka Teatru im. S. Żeromskiego z Kielc Beata Pszeniczna i scenografka Joanna Biskup-Brykczyńska przy nieocenionym wsparciu Wojtka Jurewicza z Teatru Ciut Frapującego. W rolach głównych – rodzice, dorośli z wiecznym dzieckiem w sobie;) Z przymrużeniem oka tworzymy fajny teatr!

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „JA w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

więcej>>>

próba 01 

próba 02

 mkidn ja w teatrze


 

Projektowanie scenografii czyli jak tworzyMY teatr (kwiecień 2019)

Czy można sobie wyobrazić spektakl lub inne widowisko bez scenografii? Niby można, takie próby są podejmowane, ale nie da się ukryć, że to właśnie ona kształtuje atmosferę wydarzenia. Zanim jednak powstanie i zachwyci publikę, najpierw trzeba ją profesjonalnie zaprojektować i wykonać w najmniejszych szczegółach.

Warsztaty scenograficzne z Joanną Biskup-Brykczyńską to fantastyczna lekcja tego, jak o każdy szczegół sceny, ubioru, stylizacji zadbać. Uczestnicy zajęć realizowanych w ramach projektu „JA w teatrze” projektują rekwizyty, wspólnie aranżują ich rozmieszczenie na scenie, tworzą sceniczne plany… Efekty naszej pracy zobaczycie już 1 czerwca w przedstawieniu „Powtórka z Czerwonego Kapturka”. Jedno jest pewne – na scenie będzie się działo.

Warsztaty są elementem projektu „JA w teatrze” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

teatr scena 03

teatr scena 04

więcej>>>

 

mkidn ja w teatrze

 


 

Warsztaty scenograficzne z Joanną Biskup-Biskupską  (kwiecień 2019)

 

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na warsztaty scenografii teatralnej realizowane w ramach projektu „JA w teatrze”. Warsztaty będą praktyczną nauką projektowania scenografii teatralnej – od opracowania koncepcji scenografii i kostiumów do tworzenie przedmiotów stanowiących elementy scenografii spektaklu. Zajęcia odbędą się 23 kwietnia o godz. 16:30 w pracowni plastycznej PSCK a poprowadzi je Joanna Biskup-Brykczyńska – artysta plastyk, scenograf, ilustrator, pedagog.

Podczas warsztatów tworzona będzie scenografia do spektaklu „Powtórka z Czerwonego Kapturka” przygotowywanego przez dorosłych dla dzieci na Dzień Dziecka.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „JA w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 mkidn ja w teatrze


 

Planujemy scenografię i stroje do „Czerwonego Kapturka” (kwiecień 2019)

… tymczasem „JA w teatrze” wiruje wokół warsztatów teatralnych z Beatą Pszeniczną. Na tapecie „Czerwony Kapturek” a dokładniej jego powtórka:) Powoli przygotowujemy wizualną warstwę przedstawienia z Joanną Biskup. Nie chcemy zdradzać za dużo. Jedno możemy powiedzieć – będzie zabawnie!!! Bo o to chodzi w kulturze, żeby dawać radość 

 warsztaty plan scenpgrafii ja w teatrze

mkidn ja w teatrze

 


 

Ruszają próby do przedstawienia teatralnego niespodzianki (marzec 2019)

Oswajamy tego wilka! Nie zdradzimy Wam za dużo, ale możecie być pewni, że będzie wesoło! Dziś ruszyły warsztaty teatralne z fantastyczną pod każdym względem Beatą Pszeniczną – aktorką Teatru Żeromskiego z Kielc. „Dorośli – dzieciom 2.0” robi się, w ogromie teatralnej radochy!

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Ja w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

próba001

próba002

 

więcej>>>

 

mkidn ja w teatrze


 

  Ogłaszamy nabór na warsztaty teatralne (marzec 2019)

 

Pamiętacie ubiegłoroczne przedstawienie „Pociąg do wierszy. Dorośli – dzieciom”? Idziemy za ciosem i także w tym roku planujemy wykonać pewne teatralne akrobacje – z myślą o dzieciakach ALE w wykonaniu dorosłych.

Ogłaszamy wszem i wobec NABÓR na warsztaty teatralne, na które zapraszamy rodziców. Warsztaty poprowadzi – równie szalona jak MY 😉 – aktorka Teatru Żeromskiego z Kielc – Beata Pszeniczna – dobrze Wam znana z wielu teatralnych ról, które mogliśmy podziwiać w ramach wypadów „w szpilkach” lub bez do teatru.

Rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek – 25 marca o godzinie 16:30 w sali kinowej PSCK.

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie PSCK – 41 3572424. Rola życia znajdzie się dla każdego!

Podobnie jak rok temu przygotujemy przedstawienie dla dzieci i wystawimy je na Dzień Dziecka. PS Będą także warsztaty scenografii żeby to wszystko jakoś wyglądało

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „JA w teatrze” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna” 2019.

 

mkidn ja w teatrze 

 


 

Mamy dofinansowanie na realizację kolejnego projektu!!! (luty 2019)

 

i…. (aż nie wiemy jak się cieszyć) znowu dobra wiadomość dla WAS! Wniosek Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „Ja w teatrze” otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oj będzie się w tym roku działo! Nie mniej ważną dla nas – jako centrum kultury -informacją jest fakt, że WSZYSTKIE złożone przez nas wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. To bardzo duże docenienie naszej pracy, pomysłów i dotychczasowych realizacji.

A teraz czeka nas naprawdę dużo pracy!

logo kultura dostepna