×

Jazz w wielu odsłonach. Zobacz kto zagra na 13. Zaduszkach Jazzowych w Pińczowie

Wybitni artyści z polskiej i zagranicznej sceny jazzowej wystąpią w tegorocznej odsłonie Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Na uczestników Festiwalu czeka cztery wyjątkowe koncerty oraz wystawa fotografii „Jazz. W dużym formacie”. Po raz pierwszy program Zaduszek Jazzowych rozszerzony został o warsztaty wokalne i perkusyjne dla młodych muzyków. Dyrektorem Artystycznym Zaduszek Jazzowych jest pińczowianin i „Ambasador polskiego jazzu” – Artur Dutkiewicz.

13. edycję Zaduszek Jazzowych otworzy 28 października trio Artura Dutkiewicza. Muzycy zaprezentują najnowszą płytą „Traveller” zawierająca w całości kompozycje Artura Dutkiewicza. „Znakomity album – wspaniała muzyka, genialne granie wszystkich członków Tria, wyrafinowana przygoda intelektualna” – tak płytę „Traveller” zrecenzowano w magazynie Jazz Forum uznając ją za najlepszą płytę ostatnich miesięcy w skali światowej. To z pewnością będzie wyjątkowe otwarcie tegorocznego Festiwalu.

 

Kolejnym koncertem pierwszego dnia zaduszkowego grania w Pińczowie będzie koncert Regi Wooten Trio w składzie: Regi Wooten, Michał Barański i Tomasz Torres. Regi Wooten to wirtuoz, swobodnie żonglujący technikami, stylami i gatunkami: od jazzu i freejazzowych improwizacji, poprzez funk i soul, po rock i pop. To nie będzie koncert tylko dla koneserów jazzu, czy wirtuozów gitary. To będzie przede wszystkim doskonały spektakl, jak można bawić się muzyką, łączyć gatunki, czerpać z muzyki radość i przekazywać ją słuchaczom.   

W przerwie pomiędzy koncertami w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbędzie się wernisaż otwierający wystawę fotografii Andrzeja Mochonia „Jazz. W dużym formacie”. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Regionalnym oraz holu głównym PSCK i podzielona będzie na dwie części – muzycy z polskiej i zagranicznej sceny.

Finałem pierwszego dnia Festiwalu będzie jam session w „Strefie Przyjęć” w podziemiach Belwederu.

Gwiazdą główną drugiego dnia 13. Zaduszek Jazzowych jest światowej sławy wokalistka jazzowa – Karo Glazer. Tylko podczas ostatnich sezonów Karo wystąpiła ze swoim zespołem w niemal wszystkich krajach europejskich i USA. Jej ostatnia nowojorska płyta „crossings project” podbiła serca fanów jazzu w wielu zakątkach świata, jednak jej działania daleko wybiegają poza wizerunek jazzowej divy. Supportem Karo Glazer będzie koncert Gniewomir Tomczyk Project – kreatywnego perkusisty  łączącego jazz ze stylem drum’n’bass. Koncert zespołu będzie połączeniem jazzowych improwizacji, współczesnej elektroniki, stylu drum’n’bass oraz ambientu.

 

Bilety i karnety na wydarzenie już dostępne są w sprzedaży w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Patronat honorowy nad 13. Zaduszkami Jazzowymi sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.