×

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

W październiku 2001 roku pięciu jegomości z Pińczowa powołało do życia Teatr Ciut Frapujący. Byli to Tomasz Pietrzykowski, Paweł Wawrecki, Przemysław Majchrowski, Marcin Błach i Wojciech Jurewicz. Pierwszy spektakl „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera miał premierę 23 marca 2002 roku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Rezultat przerósł ich oczekiwania. Po 10 przedstawieniach w naszym mieście sztuka zawitała m.in. do Jędrzejowa, Małogoszcza, Końskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Kielc, Chodzieży, Warszawy i Szydłowca, gdzie TCF zdobył Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca”. Zapragnęli działać dalej i …

Nieprzerwanie od 20 lat są na kulturalnej mapie miasta i województwa.

Bieżące wydarzenie to ukłon w kierunku miasta, w kierunku naszych sympatyków, naszych wspaniałych widzów, przyjaciół, partnerów. Cieszymy się ogromnie, że możemy wspólnie z Państwem uczcić 20-lecie działalności Teatru Ciut Frapującego. DWIE DEKADY HUMORU – DWIE DEKADY TEATRU. Taki jubileusz to nie w kij dmuchał, dlatego szykujemy dla Was wyjątkowy program, w którym zaprezentujemy znakomite piosenki, przezabawne, klasyczne skecze oraz błyskotliwe i kąśliwe monologi. Rzecz jasna będziemy ciut wspominać, ciut się chwalić, ale przede wszystkim będziemy bawić publiczność. Ekscytacja nasza jest tym większa, że do współpracy udało się zaprosić znakomitych, młodych muzyków jazzowych pod wodzą naszego przyjaciela, pińczowianina Szymona Ziółkowskiego. Wszelako zagrają oni z nami na żywo dwa pierwsze wieczory, gdyż zobowiązania zawodowe nie pozwalają im na więcej, ale przygotowali zespołowi TCF kapitalne nagrania, więc muzycznie wciąż będzie bez zarzutu. Zapraszam serdecznie. Świętujcie z nami. Do zobaczenia”.

Wojciech Jurewicz

 

Grafik jubileuszowych spotkań z publicznością wygląda następująco:

2 i 3 PAŹDZIERNIKA – GODZ: 19:00 (tylko zaproszenia)

8, 9 i 10 PAŹDZIERNIKA – GODZ: 19:00 (przedstawienia biletowane)

Poniżej link do filmu, który pińczowski teatr przygotował z okazji jubileuszu. Znajduje się w nim solidna porcja wspomnień, refleksji, fragmentów spektakli oraz mnóstwo zdjęć. W oczekiwaniu na spotkanie – przyjemnego oglądania.