×

„Kadry na luzie” Piotra Michalca – wystawa w piwnicach Belwederu

 

Zdjęcia, które pokazują piękno i ulotny klimat Ponidzia. Zdjęcia krajobrazu, który jest „wypracowany”, w którym zawiera się trud ludzkiej pracy i wysiłku. Uroczystym wernisażem w podziemiach Belwederu otworzyliśmy dziś wystawę „Ponidzie. kadry na luzie”. Ponad 30 fotografii, autorstwa Piotra Michalca – autora strony „Kadry na luzie” – pozwala zanurzyć się w ponidziańskim krajobrazie i odbyć wspólną podróż z autorem wyjątkowych zdjęć.
Piotr Michalec, jak sam mówi fotografią zajmuje się amatorsko, z czystej pasji. Słowo amatorsko należy tu jednak wziąć w cudzysłów. Jego zdjęcia zauważone zostały m.in. przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała mu tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2020 w kategorii fotoreportaż za zdjęcia właśnie z Ponidzia.
Sam profil – Kadry na luzie stanowi jedną z najpiękniejszych wizytówek atrakcji Ziemi Świętokrzyskiej, ma także szeroko grono obserwujących. I nic dziwnego, bo zdjęcia Piotra Michalca to zdecydowanie coś więcej niż tylko atrakcyjny w odbiorze „widok”. Są oryginalne, ciepłe, przez niezwykłą grę świateł oddają atmosferę miejsca a przez to są tak autentyczne.
Wystawa, którą zdecydowanie warto zobaczyć! Od poniedziałku dostępna będzie do oglądania w holu głównym PSCK (I piętro) i zostanie z nami do końca marca. Gorąco polecamy i zapraszamy.
 
Fot. Alicja Mazurek
 
Piotr Michalec na tle swoich zdjęć podczas wystawy w piwnicach Belwederu