×

Kino dzieci

     

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą „Kino Dzieci Prezentuje”. 29 listopada, filmem „Zimowe przygody Jill i Joy”, rozpoczynamy nowy cykl poranków filmowych dla najmłodszych. W ramach Kina Dzieci pokazywać będziemy filmy dla młodych widzów – zarówno animacje, jak i wciąż mało obecne na polskich ekranach kino aktorskie. Będą to mądre, ciekawe filmy przygodowe, często oparte na bestsellerowych książkach znanych już polskim czytelnikom, do których dodatkowo nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne.

Pierwszym filmem w ramach cyklu będą „Zimowe przygody Jill i Joy” – filmowa adaptacja klasycznej książki dla dzieci Marjatty Kurenniemi. Tym razem niezwykłe dziewczynki przyjmują pod swój dach niespodziewanych gości, których będą musiały obronić przed niecnymi zamiarami jednej z sąsiadek.

Recenzja filmu „Zimowe przygody Jill i Joy”:

Joy i Jill to dwie samodzielne przyjaciółki, zajmujące śliczny błękitny drewniany domek pani Róży. Dziewczynki przygotowują się na zbliżające się Święta, gdy pewnego dnia na ich progu pojawiają się nieoczekiwanie Malutcy. Mikroskopijna rodzina z dwójką dzieci i nieco postrzeloną babcią straciła swój wydrążony w drzewie dom w wyniku wycinki lasu. Empatyczne i otwarte Joy i Jill zapewniają im bezpieczny kąt w swoim domku dla lalek. Niestety o ich istnieniu dowiaduje się również sąsiadka dziewczynek Adela. Marząca o fortunie kobieta wymyśla, że prowadzący lokalny dom osobliwości pan na pewno zapłaci jej za rodzinę Malutkich sowitą sumkę. Postanawia ich porwać. Czy pani Róża i dziewczynki dadzą radę stanąć w obronie swoich najmniejszych przyjaciół?

Film wyświetlany będzie o godz. 9:00 i 11:00. Bilety w cenie 5 zł. Rezerwacja miejsc w sekretariacie PSCK (osobiście lub telefonicznie 41 357 24 24). W zależności od zainteresowania odbiorców częstotliwość cyklu „Kino Dzieci Prezentuje” dostosowana będzie do potrzeb widzów. Zapraszamy do udziału.

 

kino dzieciom 2018 800 x 1131