×

KINOLUB wystartował

Warsztatami z tworzenia animacji poklatkowej dla dzieci rozpoczęto wczoraj w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury realizację projektu „Kinolub”. Projekt, który powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży, będzie przede wszystkim wielkim świętem filmu dedykowanego tej grupie wiekowej. Warsztaty animacji poklatkowej to pierwszy z elementów tego przedsięwzięcia w Pińczowie. Już w czerwcu (19-23) odbędą się tu pokazy krótko- i pełnometrażowych filmów 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dlaDzieci i Młodzieży KINOLUB. Łącznie czeka nas 5 dni projekcji filmowych ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowanych do wieku widzów.

Poniedziałkowe warsztaty animacji poklatkowej to jeden z elementów projektu w Pińczowie. W pierwszych, pilotażowych zajęciach wzięła udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Pińczowa a poprowadziła je Monika Pindziak-Dutkiewicz z krakowskiej Fundacji IKS. Zaplanowane są jeszcze dwa tego typu warsztaty, które poprowadzą już pracownicy PSCK. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych (dzieci i młodzież w wieku od 6 – 18 lat). Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie PSCK (41 357 2424). Warsztaty odbędą się 30 maja i 3 czerwca.

Oto efekty pracy podczas warsztatów z animacji poklatkowej dla dzieci, które odbyły się wczoraj w PSCK:

 

Warsztaty z animacji poklatkowej w ramach projektu KINOLUB dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.

kinolubt02

kinolubt04

kinolubt05

kinolubt06

kinolubt07

kinolubt08

kinolubt09

kinolubt10

kinolubt11

kinolubt13