×

KINOLUB zaprasza

KINOLUB zaprasza
Przyjaźń, marzenia, odwaga, humor, emocje towarzyszące pierwszym, nastoletnim problemom – wszystko to zobaczycie na dużym ekranie w ramach kolejnej edycji KINOLUBa w Pińczowie. Od 5 do 8 czerwca zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na 4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży. W ramach festiwalu zaprezentujemy produkcje pełno i krótkometrażowe podzielone na pasma dedykowane do konkretnych grup wiekowych. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!
KINOLUB to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w czerwcu w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych miasteczkach. Po raz trzeci partnerem Festiwalu jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Stałym i najważniejszym punktem KINOLUBa są projekcje filmowe, ale podobnie jak w roku ubiegłym młodzi widzowie zaproszeni będą na wydarzenia towarzyszące: warsztaty animacji poklatkowej oraz spotkanie z twórcami jednego z filmów prezentowanych podczas Festiwalu.
Szczegółowy program Festiwalu w Pińczowie dostępny jest na stronie www.psck.pl. Na wszystkie seanse dopołudniowe obowiązuje rezerwacja miejsc (41 357 24 24). Wstęp na filmy jest bezpłatny.
Zapraszamy!
kinolub 2018 program
Opisy filmów:

PRZYJACIELE

filmy krótkometrażowe, 51 min. +4

Przyjaźń to bardzo ważna i potrzebna relacja w życiu każdego człowieka, zwłaszcza maluszka wkraczającego w samodzielne życie. Wiedzą o tym poszukująca przyjaciół, zagubiona sówka („Zagubiony”), której z pomocą przychodzi wiewiórka oraz malutki mieszkaniec walizki („Kieszonkowy ludek”) wspierający niewidomego. O tym, że wolność to ważny element relacji dowie się król pragnący posiadać niespotykane zwierzę („Jednorożec”), co potwierdzi sympatyczny Ralph opowiadający o niekoniecznie przyjaznych dinozaurach („Ralph I dinozaury”). A na deser maluchy przypomną, że śnieg pochodzi wprost z anielskiego nieba („Śnieżynki”), a niania utuli nas do snu („Bajki niani”)

4 przyjaciele

 

KOLOROWY ŚWIAT

filmy krótkometrażowe, 58 min. +4

O sile współpracy przekonują się leśne zwierzaki („Siła w liczbach”), które pod przewodnictwem zaradnej wiewiórki pomagają niedźwiedziowi w zimowej drzemce, a także kot Vasily („Kotek z Lizukowej”) i pies Bulka marzący o znalezieniu się w Australii, co spełnia uczynna wrona. Przyjaźń to także szalone pomysły, przodują w tym: uciekający baranek („Dubak”), niesforne wilk i zając („Szary wilczek. Wiosna”) czy Stela bawiąca się z rybką („Powódź”). Życie bez bliskiej osoby bywa nieznośne, czego doświadcza smutny sprzątacz („Kapelusz”), znudzona Shreya próbująca wyhodować ptaka („Przyjaciel”) i opuszczona przez brata Mat („Słyszysz mnie?”).

4 kolorowy swiat

 

FOTKA (Snapshot),

Ekwador, 2017, 75 min. +6

Antonia spędza lato nad morzem. Tam pod okiem surowego dziadka ma uczyć się matematyki. Na szczęście jednak czas spędzi nie tylko nad książkami. Pewnego dnia dziadek przekazuje jej swój stary aparat fotograficzny Polaroid. Można nim zrobić jedynie osiem zdjęć. Tak rozpoczyna się pełna przygód podróż po osiem najciekawszych wspomnień z wakacji.

snapshot

 

 

Z NAJBLIŻSZYMI

filmy krótkometrażowe, 66 min. +6

Rodzina to najważniejsza część ludzkiego życia. Z całym pakietem dodatkowych elementów, jak troska, którą przejawia Dani wykradający rybę ze stołówki („Ryba”) czy potrzeba akceptacji, której szuka Kerou („Wpław do domu”). Ruby zaprzyjaźnia się z bezdomnym Tonym, choć cały świat nie wierzy w jej zapewnienia, że to św. Mikołaj („Ratujmy Mikołaja”), dziewczynka traktuje go jak członka familii, podobnie Rosa kochająca się w młodości w lodziarzu Paolo („Lody – siódme lato”)

6 z najblizszymi

 

 

BOHATEROWIE (Hero steps),

Kolumbia, 2016, 96 min. +9

Eduardo stracił nogę w wybuchu. To nie przeszkadza mu jednak w aktywnym życiu i marzeniach o założeniu drużyny piłkarskiej. W realizacji planu pomagają mu przyjaciele i nauczyciel muzyki. Czy pomimo przeciwności drużynie uda się wziąć udział w turnieju? „Bohaterowie” to wzruszający film o przyjaźni, przełamywaniu barier i triumfie ducha.

herosteps

 

MARZENIA DO SPEŁNIENIA

filmy krótkometrażowe, 90 min. +9

Każdy z nas ma swój świat, do którego czasami ucieka przed troskami czy kłopotami, bo właśnie tam czuje się najlepiej. Podobnie uczniowie szkoły Mike’a nieustannie grający poprzez okulary VR („Nowy”). Wielka wyobraźnia idzie także w parze z zaciętymi próbami spełniania marzeń, czego przykładami są: wykonująca arcytrudną misję komiczną Stella („Stella 1”), Pol współpracujący z Sophie przy budowie rakiety („Misja zakończona”), a nawet Narges, której marzeniem jest zaśpiewać w meczecie („Głos”). Marzenia czasami są trudne do spełniania jak w przypadku chłopca, który chce zostać członkiem szalonej rosyjskiej rodziny („Przybysz”).

9 marzenia do spelnienia

 

21 DNI PÓŹNIEJ (21 days later),

Iran, 2017, 90 min. +11

Nastoletni Morteza marzy o karierze filmowca. Choroba matki sprawia jednak, że musi wybrać pomiędzy pasją a odpowiedzialnością wobec rodziny. „21 dni później” to uniwersalny film o odwadze, poświęceniu i trudnych wyborach. To dramat z elementami humoru, który trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

21days

 

NOUR (Nour),

Liban, 2017, 93 min. +15

Beztroska sielanka wakacji, które 15-letnia Nour spędza wraz z przyjaciółmi, zostaje przerwana kiedy rodzina dziewczyny zmusza ją do poślubienia dużo starszego Maurice’a. Nastolatka bardzo przeżywa sytuację, w której się znalazła. Z dnia na dzień młodzieńcze zabawy zostają zastąpione przez domowe obowiązki młodej żony i poczucie uwięzienia. Nour opłakuje rozstanie ze swoją pierwszą nastoletnią miłością, utracone dzieciństwo i marzenia. Jak sobie poradzi w tej trudnej sytuacji?

nour

 

ZDANI NA SIEBIE

filmy krótkometrażowe, 88 min. +15

Marzenia są różne – dotyczą zarówno spraw materialnych, jak i doświadczanych emocji. Dążenie do ich realizacji to jeden z najważniejszych celów w życiu człowieka. Manu i Sergio („Inni”) udowodnią nam, że spotkanie ukochanego idola, to wcale nie taka trudna sprawa. Jak wiele można poświęcić dla miłości i czy warto walczyć o uczucie podpowiedzą: Juliette („Wydech”) przemierzająca posatpokaliptyczny świat, by spotkać się z chłopakiem i Zoé, czyli Poussine98, której towarzysz rodzinnegoobiadu przybywa prosto z kosmosu („Karl”), Fran zmuszony wybrać między finałami mistrzostw a pożegnaniem przyjaciela („Czempion”), Thomas („Inne pożegnania”), który musi zadbać o siostry i mamę czy Jana („Gdy wychodzisz”), która musi odnaleźć siebie.

15 zdani na siebie