×

Klezmafour zagra w Synagodze starej w Pińczowie

To będzie absolutna radość i moc wspólnego grania, wzmocniona wyjątkowym klimatem miejsca! 30 czerwca, w Synagodze Starej w Pińczowie, wystąpi zespół Klezmafour. „To coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan” – tak mówiono o nich na jednym z międzynarodowych festiwali klezmerskich. Koncert otworzy projekt „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” łącząc ważne dla historii Pińczowa miejsca z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi.

Muzyka zespołu Klezmafour to „folkowy wehikuł na turbodoładowaniu”, którym – pochodzący z Lublina, Białegostoku i Warszawy członkowie zespołu, bardzo odważnie przemierzają muzyczny świat. Ich założeniem jest czerpanie z niego tego co dobre, ciekawe i zaskakujące. Ci starannie wykształceni muzycy nie boją się eksperymentów – brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową.

Koncert odbędzie się w Synagodze Starej, ale tradycyjnie będzie można w nim uczestniczyć także na ulicy Klasztornej, gdzie wystawiony zostanie telebim. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie PSCK (liczba miejsc ograniczona!!)

Koncert odbywa się w ramach projektu „Muzyka w przestrzeni. Przestrzeń dla muzyki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Interwencje 2023.

Zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.